loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Pielgrzymko-wycieczka do Portugali i Hiszpani w dniach "majówki" 28.04-03.05.2019

„ A moje  Niepokalane Serce będzie dla ciebie ucieczką, schronieniem i drogą, która doprowadzi cie do Boga”. ( Maryja do s.Łucji )

FATIMA Z PORTUGALIĄ i HISZPANIĄ

MADRYT – TOLEDO - SALAMANKA – LIZBONA –NAZARE – OCEAN x 2 - BATHALA –ALCOBASA

PROGRAM RAMOWY 

 

1.

28

04

ABC – KAŻDY UCZESTNIK PRZED WYJAZDEM OTRZYMA RAZ JESZCZE UAKTUALNIONY INFORMATOR BĘDĄ W NIM TAKŻE INFO ODNOŚNIE LOTÓW np. jakie należy zabrać bagaże. (Polecamy informacje na YOU TOUBE pt. „TURBULENCJA”.

- WYJAZD Z MIEDZYZDROJÓW PAR. SW. PIOTRA AP. NIEDZIELA  28.04.   godz. ; ……………..

Przejazd w godzinach rannych do lotniska Berlin Tegel ( dokładna godzina wyjazdu i miejsce zostaną podane uczestnikom po dokonanej rezerwacji lotniczej ). BERLIN – MADRYT przelot do stolicy Hiszpanii. Autokarem hiszpańskim Firmy RuizMunioz lub Samar wyjedziemy do FATIMY przez TOLEDO najpiękniejsze miasto Hiszpanii. ( prosimy aby każdy uczestnik spojrzał do Internetu i wstępnie zapoznał się z każdym miastem i miejscem gdzie będziemy. Program przeżyjemy razem z przewodnikiem. W TOLEDO nad rzeka Tag sercem zwiedzania będzie katedra . Zawiera ona w sobie tzw. „Małe Muzeum Prado ”. Po spacerze przez miasto wjedziemy na punkt widokowy gdzie urok miasta „powali nas na kolana”. Zjemy w podróży obiado-kolacje. Do Fatimy dotrzemy późno w nocy jadąc przez rejon Estramadury. W czasie jazdy będziemy mieli dwa postoje w centrach serwisowych ze sklepami i restauracjami – to najcięższy odcinek naszej podróży od Międzyzdrojów. W hotelu w Fatimie po przestawieniu czasu o godzinę idziemy spać.

( PERWSZE w tle , opowiadanie – o małżeństwie Fatimy i Henriqueza – informacja skąd pojawiła się miejscowość Fatima)

2.

29

04

Śniadanie. Nigdzie się nie spieszymy. Msza św. w bazylice przy grobach Pastuszków lub w Kaplicy Objawień. Będzie spokojne zwiedzanie i poznawanie SANKTUARIUM W COVA DE IRIA ( obejrzymy film, wejdziemy do muzeum z koroną w której jest kula z zamachu na JP2), poznamy historię i przesłanie  Matki Bożej i rolę ŁUCJI, HIACYNTY I FRANCISZKA. W drugiej części poznamy Parafie Fatimską z domami w/w Pastuszków. Będzie czas wolny. Możliwość przeżycia Drogi KRZYZOWEJ. Kolacja i o 21.30 RÓŻNIEC Z PROCESJA ZE ŚWIECAMI. To codzienny wieczorny program. Mieszkać będziemy w hotelu 5 min od sanktuarium. Program w Fatimie zawiera dużo więcej atrakcji , które z doświadczenia zostaną przedstawione przez  naszego przewodnika. BĘDZIE TEŻ WIELKA DUSZPASTERSKA NIESPODZIANKA NIGDZIE NA ŚWIECIE W ŻADNYM INNYM SANKTUARIUM NIE SPOTYKANA.

3.

30

04

Msza św. W Kaplicy Objawień/ miejsce 5 maryjnych objawień – transmisja internetowa www.sanktuarium Fatima kamera on-line ). Śniadanie. 9.00 wyjazd do LIZBONY – autostrada 115 km. STREFA 1. – Sanktuarium CHRISTO REI – wotum Portugali za uratowanie od II Wojny Światowej, której brak był owocem ZAWIERZENIA NARODU NIEPOKALANEMU SERCU MB. To punkt widokowy z nad rzeki Tag na Most 25 Kwietnia i prawie całą Lizbonę – figura Jezusa jak z Rio de Janeiro. ( wjazd dobrowolny 5 euro ).  PLAŻA COSTA CAPARICA – czas na kawę i skok do oceanu. STERFA 2 – Dzielnica Betlejem – K-ł św, Hieronima , groby królów Portugalii oraz grób Vasco da Gamy + Pomnik Odkrywców oceanicznych. STERFA III – Kościól św. Antoniego , dom narodzenia ( Antoniego Lizbońskiego zwanego często Padewskim ) Obok warowna, jak zamek Katedra lizbońska „SE”. Spacer krętymi uliczkami dzielnicy Baixa z obok przejeżdżającymi antyczne żółtymi tramwajami. Deptak miasta Rua Augusta do Placu Rossio – odjazd do Fatimy. Kolacja. 21.30 Różaniec i procesja ze świecami.

  4.

1.05

MSZA św. rano lub wieczorem. Śniadanie. Sklep z pamiątkami. Przejazd do BATHALA (20 km ) – architektura gotyku manuelińskiego (portugalskiego ) , klasztor MB Zwycięskiej – portugalski Grunwald. ( DRUGIE w tle – małżeństwo króla Jana I i Filipy z Lancester ). Przejazd do ALCOBASY  (20 km ) – największe cysterskie opactwo Iberii ( TRZECIE w tle małżeństwo króla Piotra I i Ines di Castro ). Przejazd nad OCEAN do NAZARE  11 km ( nazwa od Nazaretu) , najstarsze , urzekające sanktuarium maryjne Portugali, z jedną z ośmiu figurek wyrzeźbionych przez   św. Piotra. 110 m klif nad oceaniczny , panorama oceanu, w dole wioska rybacka i jedna z najpiękniejszych plaż – zjedziemy tam, czas na odpoczynek  i kąpiel w zimnych – zawsze – wodach oceanu. Powrót do Fatimy ( 50 km ) . Kolacja. 21.30 różaniec i procesja ze świecami.

5.

2.05

Msza św. Śniadanie . OSOBISTE POŻEGNANIE Z FATIMĄ , po śniadaniu ostatni indywidualny spacer, refleksja, z AKTEM ZAWIERZENIA SIĘ NIEPOKALNEMU SERCU MARYJI. WYJAZD do SALAMANKI 390 km. Potęga uniwersytecka Hiszpanii i Europy – przyjazd do hotelu – a może PEWNA NIESPODZIANKA ? – po kolacji spacer do centrum historycznego miasta. Nasz ostatni wieczór , czas wolny na przeżycie niesamowitego uroku miasta „by night” w porze wieczornej – przy sztucznym świetle Zobaczymy- chyba -  najpiękniejsze miasto świata. Tę atmosferę i urok można zobaczyć tylko nocą – dzień tego nie pokaże. Drugi po Toledo cud architektury , sakralnej, średniowiecznej Europy. Atmosfera hiszpańskiego celebrowania spotkań, radości i zabaw. Ostania noc więc czas wolny do śniadania. 

6.

3.05

Śniadanie 7.30 WYJAZD DO MADRYTU 200 km. Przejazd autostradą z której zobaczymy ważne dla HISZPANII MIEJSCA NP. BAZYLIKĘ W SKALE Z NAJWIĘKSZYM NA ZIEMI KRZYŻEM , w niej pochowany jest gen. Franco. Ponieważ o 17.45 musimy być na lotnisku gotowi do odprawy, odlot 19.50 do BERLINA, dlatego zachowujemy dyscyplinę czasową. Ponieważ nasz przewodnik mieszkał kilka lat w Madrycie , sprawnie, bez pospiechu zajrzymy w najważniejsze punkty miasta. Zaczniemy od świątyni futbolu STADION SANTIAGO BERNABEU REALU MADRYT. Przejedziemy reprezentacyjną ulicą miasta  CASTELLANA – spojrzymy na Stary Madryt jak drugi „Wiedeń” – bo Habsburgowie go wybudowali. Przy PLAZA ESPANIA wysiądziemy – spacerkiem idąc do KATEDRY NUESTRA SENIORA DEL ALMUDENA. Przejdziemy obok Pałacu Królewskiego, teatru i opery , przez  PL. Oriente. W Katedrze w przepięknej neoromańskiej krypcie czas na ostatnia Mszę św. Zwiedzimy katedrę z najpiękniejszą kaplicą IHS w Najśw. Sakramencie – wśród wszystkich kościołów świata, dzieło o. Rupnika. Po wszystkim zobaczymy ile nam zostało czasu – jak będzie możliwość „dotkniemy” trochę więcej życia jak w Madrycie  Lotnisko BARAJAS.

 

PROGRAM JEST PLASTYCZNY ZE SPOKOJNYM ZWIEDZANIEM – NIE BĘDZIEMY SIĘ FIZYCZNIE ZAMĘCZAĆ W FORMIE JAK NAJSZYBCIEJ – JAK NAJWIĘCEJ. CZAS WOLNY – SPOTKANIA PRZY KAWIE - GWARANTOWANE

     

CAŁKOWITY KOSZT - 750 euro

INFORMACJE DODATKOWE

 

KOSZT PIELGRZYMKI  750 euro* (Przy zgłaszaniu się zaliczka na bilety lotnicze 250 euro.)

 

                           45 dni przed wyjazdem wpłata pozostałej kwoty. ZALICZKA GENERALNIE NIE PRZEPADA W RAZIE NAGŁEGO ZDARZENIA . JEŚLI NASTAPI ONO od 30 DNIA PRZED WYJAZDEM utracie podlega koszt zmiany rezerwacji imiennej biletu lotniczego – na osobę zastępczą.    W/W   KOSZT obejmuj już wszystkie opłaty związane z wyjazdem. Nie ma ukrytych ani dodatkowych opłata np. za zwiedzanie itd. – przy min. 40 os. – uczestnikach. KOSZT ZAWIERA także; dobre wyżywienie, dobre hotele, dobry autokar, wejścia do płatnych miejsc, ubezpieczenie KL I NNW. – UWAGA- OSOBY Z CHOROBĄ PRZEWLEKŁĄ MUSZĄ TO ZGŁOSIĆ - podlegają takie osoby innemu ubezpieczeniu.   Dodatkowo – mamy odpowiednio przygotowanego przewodnika turystyczno – pielgrzymkowego  z 17 letnim stażem w Fatimie -   i na Iberii. WYJAZD, PIELGRZYMKA JEST DOBRZE PRZYGOTOWANA Z PODWYŻSZONYMI STANDARDAMI.

 

KOSZT NIE OBEJMUJE TRANSFERÓW Z MIEDZYZDROJÓW DO BERLINA  I NA POWRÓT

MOŻNA JE ZMNIEJSZYĆ – WYGENEROWAĆ Z OGÓLNYCH WPŁAT ALE  PRZY WIEKSZEJ ILOŚCI NIŻ 40 OS.

 

                     ZAPRASZAMY ( Ks. Tomasz – duszpasterz pielgrzymki, oraz Pan Ryszard -  pilot, przewodnik , koordynator duszpasterski, ekspert od sanktuariów Europy z zamiłowania – mariolog - iberysta. )

 

                  !!!   DEKLARACJA UCZESTNIKA  !!! –  DOKUMENT WYJAZDOWY DOSTARCZAMY DO KS. DUSZPASTERZA

 NALEŻY GO POBRAĆ I WYPEŁNIĆ W MOMENCIE WPŁATY ZALICZKI. PODANE INFORMACJE OSOBISTE PODLEGAJĄ OCHRONIE DANYCH tzw. RODO. 

 

KOORDYNACJA – ORGANIZACJA PIELGRZYMKI

Ksiądz Tomasz - wikariusz

e-mail: tomasztylutki@gmail.com

PARAFIA RK. PW. ŚW. PIOTRA APOSTOŁA 

ul. Lipowa 2

 72 -500 MIEDZYZDROJE