ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA - REKOLEKCJE PARAFIALNE z BŁ. DOMINIKIEM SPADAFORA

Adwentowe Dni Skupienia od piątku 21do niedzieli 23 grudnia br. poprowadzi w tym roku ks. dr Krzysztof Białowąs z Rzymu - Postulator Rzymski w Watykańskiej Kongregacji ds. Kanonizacyjnych. Przywiezie on jako dar dla naszej parafii relikwie bł. Dominika Spadafory – włoskiego dominikanina, którego procesem kanonizacyjnym obecnie się zajmuje.

Rozpoczniemy te dni już w piątek wieczorną Mszą św. na zakończenie Rorat, po której zaśpiewamy uroczystą starożytną pieśń - AKATYST ku czci Bogarodzicy w wykonaniu trzech księży śpiewaków ze Świnoujścia.

W sobotę po Mszy św. wieczornej, będziemy mogli obejrzeć krótki film o bł. Dominiku Spadafora "zapomnianym świętym dominikaninie" i zakupić książki o jego życiu.

Jednym z akcentów tego dnia będzie wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu i świąteczna spowiedź, przygotowująca nas do wieczerzy wigilijnej i komunii świątecznej. Serdecznie prosimy, aby sakramentu pokuty i pojednania (spowiedzi) nie odkładać na ostatnie dni. Z naszej strony będziemy starać  się pomóc w jego przyjęciu podczas tego tygodnia przez pół godziny przed liturgią mszalną i zaraz po niej. Można też skorzystać z rozmowy czy kierownictwa duchowego u ks. Krzysztofa.

Plan rekolekcji - Adwentowych Dni Skupienia:

21 grudnia, piatek godz.17.00 Różaniec i okazja do spowiedzi świętej

godz. 17.30 Msza święta Roratnia z nauką rekolekcyjną

AKATYST ku czci Bogarodzicy

22 grudnia, sobota godz. 8.30 spowiedź święta

godz. 8.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia

godz. 9.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną

godz. 17.00 Różaniec i okazja do spowiedzi świętej

godz. 17.30 Msza święta z nauką rekolekcyjną

Film pt. Zapomniany Dominikanin (ok.20 min.)*

23 grudnia, IV niedziela Adwentu

godz. 8.30 śpiewane  Godzinki ku czci Matki Bożej