OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 maja 2020

We Mszach świętych w naszej świątyni, a także w jej obejściu można aktywnie uczestniczyć (zachowując nowe normy – 65 osób) także każdego dnia tygodnia osobiście o godzinie 9.00 i 17.30Wykorzystajmy tę możliwość!

Osoby chore i mające wątpliwość co do stanu swojego zdrowia mogą uczestniczyć w modlitwie za pośrednictwem mediów przez kanał youtube – parafia miedzyzdrojePamiętajmy też o rodzinnej modlitwie i katechezie z dziećmi i wnukami w domach.

Ze względu na przesunięte majowe terminy pierwszych Komunii świętych są one otwarte dla innych intencji  mszalnych, które są jeszcze wolne na najbliższy czas. Pamiętajmy, iż okres wielkanocny wnet się zakończy, a obowiązkiem katolików jest w tym czasie przyjąć Komunię świętą

Codziennie w maju od godz. 16.45 nabożną modlitwą nadal Boga prosić będziemy wobec wystawionego w monstrancji Najświętszego Sakramentu o orędownictwo Patronkę naszej Ojczyzny słowami wezwań Litanii Loretańskiej i na różańcu o ustanie pandemii i o urodzaje.

W poniedziałek 18 maja w wieczornej modlitwie mszalnej będziemy dziękować Panu Bogu za dar życia i posługi św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin.

"W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek, 18 maja br., o godz. 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania: wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach."

Za tydzień po Mszy św. w południe zapraszamy na spotkanie przedstawicieli rodziców z klas III w sprawie I komunii św. i klas IV w sprawie rocznicy.

Bóg zapłać! za wspólną modlitwę i wszelkie wsparcie dla parafialnych wydatków, także to przekazywane drogą on-line. Za tydzień będziemy przezywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na ten duchowy czas budowania pokoju i jedności wszystkim:

Szczęść Boże!             Chrystus  zmartwychwstał!

ks. dr Marian Jan Wittlieb, proboszcz

LlTURGIA   Wejście Kto się w opiekę (1-2)

Modlitwa WJanie Pawle II, Ojcze święty nasz, módl się za nami!
Przygotowanie darów: Barka 1

Komunia: Barka (2-3)  Dziękczynienie: Święty Boże (na kolanach)

Zakończenie Zdrowaś Maryja 1, 4, 6

Intencje Mszy Świętych

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 maja 2020

09.00   +Józefa Majdańska

10.30   +Bronisława Marciniak (1 m. – 1/12)

12.00   o Boże błogosławieństwo dla Stanisława i Jarosława
17.30   +Roman Skalski

PONIEDZIAŁEK 18 maja 2020  ŚW. JANA PAWŁA II

09.00 o łaskę zdrowia dla Agnieszki przez wstaw. św. Jana Pawła

17.30 dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II–100-lecie ur.

WTOREK 19 maja 2020
+Stanisław Otkała (1 r.)

17.30    o błog. Boże dla Sebastiana i o wypełnienie woli Bożej w jego życiu

ŚRODA 20  maja 2020

09.00   +Aurelia Marianna Bartczak (3/12)

17.30   +Lesław Antoni Lindorf (7/12)

CZWARTEK 21 maja 2020

09.00   + Mirosław Wołoszyk (1 m.)

17.30   +Andrzej Kubiński (11 r.)

PIĄTEK 22 maja  2020 ŚW. RITY Z CASCII
09.00   w int. ks. proboszcza Mariana z ok. 74 urodzin

17.30   w int. Dariusza z ok. 50 urodzin z prośbą z Boże błog., zdrowie i potrzebne łaski

SOBOTA 23 maja 2020

09.00   dziękczynna za dar życia Iwony z ok. imienin

17.30  +Zygmunt Szymański (46 r.)

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 24 maja 2020

WNIEBOWSTAPIENIE PAŃSKIE

09.00   ZA PARAFIAN

10.30   +Józef Nowicki (6 r.)

12.00   w int. Janiny Koryckiej z ok. imienin i dnia Matki
17.30  +Władysława Kostrzewa (53 r.)