OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 października 2019

Dziś na Mszy św. o g. 12.00 z udziałem dzieci poświecimy nowe różańce, a zaraz po niej swoje spotkanie mają rodzicie i dzieci przygotowujące się do I komunii św.

Dziś także na Polanie Mszalnej Wolińskiego Parku Narodowego o g. 15.00, z racji bliskości liturgicznego wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, nasz sąsiad z Lubinia-Wapnicy ks. proboszcz dr Andrzej Wańka, będzie przewodniczyć Mszy św. z leśnikami i pracownikami Wolińskiego Parku Narodowego. Organizatorzy zapraszają bardzo serdecznie, serwując obecnym i w tym roku pieczone „rajskie jabłuszka”, oraz dodatkowo  „łyk” gorącej kawy.

W przyszłą niedzielę, tj. 13 października br. przypada 19. Dzień Papieski, który charakteryzuje się pomnażaniem funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przez złożenie specjalnego datku do puszek .

Proszę przyjąć zaproszenie  na codzienne październikowe nabożeństwa różańcowe o g. 17.00, a we wtorki o g. 16.45 z udziałem dzieci.

Dzisiejszy niedzielny różaniec i Msza św. będzie w intencjach Wspólnot Żywego Różańca, które przeżywać będą modlitewnie swoje święto patronalne NMP Różańcowej i radość ze spotkania w Klubie Seniora.

W tym  tygodniu wyjątkowo są wolne intencje mszalne

Chętne osoby są serdecznie zaproszone jako wolontariusze do udziału w kolejnej edycji „Szlachetnej Paczki”. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek o g.18.30 w Domu Kultury.

Jasnogórscy pielgrzymi szczęśliwie powrócili do domu przywożąc dary na wyposażenie kościoła: maryjną kapę liturgiczną z welonem, obrus ołtarzowy i bieliznę kielichową            z maryjnymi aplikacjami.

W sobotę o g. 10.30 mają spotkanie chłopcy, pragnący zostać ministrantami.

Dbając o dobro wspólne, jakim jest Ojczyzna, powinniśmy wziąć udział w wyborach parlamentarnych.

Wdzięczni Opatrzności Bożej za zbliżającą się beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, módlmy się często o jej obfite i trwałe owoce duchowe i społeczne dla Narodu i Kościoła.

Międzyzdrojanom i Gościom „Bóg zapłać!” za dzisiejszą modlitwę.  Do naszych pasterskich pozdrowień dołącza się Ksiądz Arcybiskup Andrzej, który przebywał w miniony czwartek u Sióstr Boromeuszek  z okazji ich 120 rocznicy pobytu w Międzyzdrojach, a pan Jan Duda, nasz mistrz organowy serdecznie dziękuje za modlitwę o (rzeczywiście) udaną operację. Wszystkim obficie: SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz

6 października 2019    LITURGIA MSZALNA

Wejście    Zawitaj Matko Różańca świętego 1

Przygotowanie darów Zawitaj Królowo Różańca świętego 1
Komunia św.(śpiewana) Litania Loretańska

Zakończenie  (recyt. lub śpiew.)  Pod Twoją obronę uciekamy się

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 października 2019

09.00   o Boże błog. dla Ewy z racji urodzin z podziękowaniem za już otrzymane łaski

10.30   ++Jerzy, Marian – Gralak i ++ z rodziny

12.00   ++Feliksa, Stanisław – Tereszczyk

15.00   LEŚNA POLANA: Za żyjących i zmarłych pracowników WPN i Nadleśnictwa Międzyzdroje

17.30 ŻYWY RÓŻANIEC:  o święte powołania kapłańskie

PONIEDZIAŁEK 7 października 2019 NMP RÓŻAŃCOWEJ

09.00   +Janina Józefa Sołtys (4/12)
17.30   +Waldemar Józef Zdunek (7/12)

WTOREK 8 października 2019

09.00   +Stefania Rychel (7/12)

17.30   +Teresa Gołębiewska  (1 m.)

ŚRODA 9 października 2019

09.00 +Bernhard Pilarczyk (1r.), ++rodzice z obojga stron

17.30   +Bożena Zakrzewska (8/12)

CZWARTEK 10 października 2019

09.00   w int. rodziny Olszewskich i Kreczów o Boże bł.

17.30   +Teresa Jerysz (6/12)

PIĄTEK  11 października 2019

7.30   Wacława Nowacka (Kołodziejak) (9/12)

SOBOTA 12 października 219

17.30   +Irena Pacholska (16 r.)

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13 października 2019

DZIEŃ PAPIESKI – WYBORY PARLAMENTARNE

09.00   o Boże błog. dla nowo ochrzczonych, dla rodziców i chrzestnych

10.30   +Szymon Karol Zwierzchowski (8/12)

12.00   o Boże błogosławieństwo dla Stefana z ok. 60 ur.

17.30   +Krystyna Ratajczak (1 m.)