loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Dni Młodzieży w Goleniowie 1-3 maja 2019

Jak co roku podczas majówki organizujemy wyjazd na Archidicezjalne Dni Młodych do Goleniowa. Zapisy u katechetów.

http://ichtis.info/archidiecezjalne-dni-mlodych-goleniow-2019-zapisy-/6334​

Elektroniczne zapisy uczestników będą trwały do 25 kwietnia br.

 

 Zapraszamy również do oglądania  video z zeszlego roku: 

http://ichtis.info/film-full-hd-z-adm-goleniow-2018-videozaproszenie-2019/6333

 

Archidiecezjalne Dni Młodych – Goleniów 2019

1. Do Dni Młodych w Goleniowie pozostało tylko 25 dni. Do dnia dzisiejszego zarejestrowało się już 110 uczestników zgłoszonych przez 15 opiekunów z parafii i wspólnot podanych niżej. Zachęcamy do zgłaszania nowych opiekunów grup i uczestników na stronie www.zapisy.ichtis.info oraz do uzupełniania danych. Elektroniczna rejestracja uczestników potrwa do 25 kwietnia br. Zapraszamy wszystkie parafie do zapisywania uczestników Dni Młodych, tak aby każdy dekanat był reprezentowany. O wyborze warsztatów decyduje kolejność zgłoszeń.

2. W programie tegorocznych Dni Młodych pojawią się trzy nowości: gra miejska pt. „Bieg samarytański” – rywalizacja grup; Wielki Konkurs Wiedzy Religijnej oraz teatralne widowisko plenerowe pt. „Pieśń o Franciszku” w wykonaniu Teatru A. Szczegóły i informacje dla opiekunów grup zamieszczamy w załączniku.

3. Uczestnikom Dni Młodych w Goleniowie proponujemy nabycie pamiątkowej koszulki uczestnika w cenie 10 zł. Opiekunów grup prosimy o wcześniejsze składanie zamówień dla swojej grupy. W zamówieniu przesłanym do dnia 15 kwietnia br. na adres mailowy: info@ichtis.info należy podać rozmiar, kolor i ilość zamawianych koszulek. W temacie wiadomości prosimy wpisać: „Zamówienie koszulek: imię i nazwisko opiekuna grupy”, a w treści określić ilość, zaznaczając kolor (różowy lub zielony) i rozmiar (S, M, L, XL).

4. Zapraszamy również do oglądania i udostępniania krótkiego (1:23 min) video zaproszenia na to spotkanie: https://www.youtube.com/watch?v=NSvBiOIR428 oraz obejrzenia filmu głównego full HD (30 min.) promocyjno-reportażowego z ubiegłorocznych Dni Młodych w Goleniowie: https://www.youtube.com/watch?v=9dECR3ebeWA&t=1s.

5. Przypominamy także, że na portalu społecznościom Facebook funkcjonuje oficjalny profil Dni Młodych: www.facebook.com/archidiecezjalnednimlodych. Zapraszamy do odwiedzania i „polubienia” tego profilu na Facebook`u oraz udostępniania go dalej. Zostało także utworzone wydarzenie na Facebook`u, do którego można dołączyć pod adresem: https://www.facebook.com/events/178253489474134/.

6. Informujemy równocześnie, że do szkół i parafii zostały przekazane ulotki, plakaty oraz film DVD, przedstawiający trafnie atmosferę Dni Młodych.

Program Dni Młodych zawiera – jak co roku – spotkania modlitewne, konferencje, świadectwa, wieczorne spotkania w kościele, warsztaty i zajęcia rekreacyjne. Nasz wspólny czas ubogacą występy zespołów muzycznych Sound’n’Grace, Per Musicam i Schola Vivaldi. Centralnym punktem wszystkich dni będzie Msza Święta pod przewodnictwem biskupów.Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych wezmą udział w 29. warsztatach tematycznych, m.in.: filmowych, fotograficznych, gier i zabaw rekreacyjnych, kulinarnych, liturgicznych, medycznych, misyjnych, muzycznych, origami, perkusyjnych, tanecznych, wikliniarskich, wokalnych, wolontariatu, teatralnych. Podczas trzydniowego spotkania będzie także realizowany Przegląd Kultury Chrześcijańskiej, na który złożą się m.in.: pokaz filmowy, przedstawienie teatralne, gra miejska – rywalizacja grup, Wielki Konkurs Wiedzy Religijnej z nagrodami, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie misyjne z gościem specjalnym.

 

Program Archidiecezjalnych Dni Młodych – Goleniów – 1-3 maja 2019 r.
„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1,38)

30 kwietnia 2019 r. (wtorek) – przygotowania duchowe i organizacyjne
18.00 – Msza Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu – kościół pw. św. Katarzyny
19.30 – Kolacja dla wolontariuszy, muzyków i organizatorów – Goleniowski Dom Kultury
          – Organizacja recepcji – hala OSiR przy ul. Norwida 1

1 maja 2019 r. (środa)
8.00-11.00 – Przyjazd grup i zakwaterowanie – recepcja w hali OSiR w SP nr 5 przy ul. Norwida 1
Od 10.00 – Integracja muzyczno-taneczna – scena główna przy stadionie miejskim OSiR
11.00 – Uroczyste rozpoczęcie Archidiecezjalnych Dni Młodych – scena główna
12. 00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Henryka Wejmana – kościół pw. św. Katarzyny 
13.30 – Obiad – stadion miejski OSiR
14.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – scena główna
14.45 – Warsztaty tematyczne – scena główna/Kawiarenka dla opiekunów grup*
17.30 – Koncert uwielbienia „Dla Ciebie Panie”– zespół Per Musicam – scena główna
19.00 – Kolacja – stadion miejski OSiR
20.00 – Boża amnestia: czas pojednania i muzyczne uwielbienie – kościół pw. św. Katarzyny

2 maja 2019 r. (czwartek)
8.15 – Boży fitness na dzień dobry – scena główna
8.30 – Śniadanie – stadion miejski OSiR
9.00 – Modlitwa poranna – kościół pw. św. Jerzego
9.30 – Bliskie spotkanie z misjami w Afryce – świadectwo misyjne z przesłaniem dla młodych
        – kościół pw. św. Jerzego
11.00 – Spacer po mieście/czas wolny
12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi – kościół pw. św. Katarzyny
13.30 – Obiad – stadion miejski OSiR
14.30 – Przegląd Kultury Chrześcijańskiej – strefa duchowa, kulturalna, rekreacyjna i rozrywkowa
          – Adoracja Najświętszego Sakramentu – kościół pw. św. Jerzego i św. Katarzyny
          – Pokaz filmowy – Goleniowski Dom Kultury (sala kinowa)
          – Gra miejska – rywalizacja grup – stadion miejski OSiR
          – Przedstawienie teatralne pt. „Zobaczyć Słowo” – Adam Kuliś
          – Wielki Konkurs Wiedzy Religijnej – sala konferencyjna Urzędu Miasta
          – Spotkanie misyjne z gościem specjalnym - Biblioteka Miejska
          – Kawiarenka dla opiekunów grup*
17.00 – Marsz biało-czerwony – wymarsz spod Urzędu Miasta przy ul. Lotników 1 w kierunku stadionu miejskiego OSiR
18.00 – Kolacja – stadion miejski OSiR
18.30 – Koncert zespołu Sound`n`Grace – scena główna
20.30 – Boża radość: czas adoracji i muzyczne uwielbienie – kościół pw. św. Katarzyny

3 maja 2019 r. (piątek)
8.15 – Boży fitness na dzień dobry – scena główna
8.30 – Śniadanie – stadion miejski OSiR
9.00 – Modlitwa poranna – kościół pw. św. Jerzego
9.30 – Czas świadectw ADM Goleniów i ŚDM Panama – kościół pw. św. Jerzego
10.30 – Świętowanie na zakończenie – czas tańca i zabawy oraz zdjęcie uczestników „ADM” z lotu ptaka – stadion miejski OSiR
12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi oraz zakończenie Archidiecezjalnych Dni Młodych: ogłoszenie kolejnego miasta oraz przekazanie symboli ADM (Krzyż i ikona MB) – scena główna
          – Prowiant na drogę – stadion miejski OSiR

* Kawiarenka - Goleniowski Dom Kultury, ul. Juliusza Słowackiego 1. Czynna w dniu 1 i 2 maja w godz. 10.00-18.00.