loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

FILMOWY TYDZIEŃ EWANGELIZACYJNY

Zapraszamy w trakcie trwania MISJI U STÓP KRZYŻA na ewangelizacyjne wieczory filmowe od wtorku 16 lipca do niedzieli 21 lipca. Seanse będą odbywać się w naszym kościele po wieczornej Eucharystii, ok. godz.20.00.

MISJE U STÓP KRZYŻA

Wakacyjne filmowe projekcje ewangelizacyjne

(Plan przebiegu)

Prowadzi: Benon Wylegała - założyciel Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska-Białej. (Diecezja Bielsko – Żywiecka)

 

SOBOTA i NIEDZIELA (13-14 lipca)

1. Na zakończenie każdej Mszy św. (przed końcowym błogosławieństwem) około 7 min.

zaproszenie na poszczególne dni.

 

WTOREK  16 lipca  (Matka Boża - Niepokalana Maryja)     

Po wieczornej Eucharystii (godz.20:00)

 

1. Spot ewangelizacyjny  (Tomek Adamek o Różańcu - 3 min).

2.  W formie świadectwa:  Przeżywanie obecności Niepokalanej w całkowitym zawierzeniu się

     Maryi i konieczność modlitwy różańcowej (około 13 min.) - cz.1

3. Wprowadzenie w temat filmu – wywiad z dr. Wincentym Łaszewskim (nagranie – 8 min.)

4.  Krótka modlitwa – przed projekcją.

5.  Projekcja filmu „13.Dzień – Fatima”. (85 min.).

6.  Po projekcji zakończenie świadectwa. (około13 min.) – cz.2

7.  Akt zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. Końcowe błogosławieństwo

 

ŚRODA 17 lipca  (Boże Miłosierdzie)

Po wieczornej Eucharystii (godz.20:00)

 

1. Spot ewangelizacyjny o kapłanach (4min.)

2. Świadectwo o kapłanach jako pośrednikach Bożego Miłosierdzia w Sakramencie Pojednania – (20 min.)

3. Krótka modlitwa wprowadzająca – przed projekcją.

4. Projekcja filmu „Ufam Tobie”. (48 min.)

5. Po projekcji słowo zamykające do oglądanego filmu i o Sakramencie Pojednania.

6. Modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. Akt oddania się Bożemu Miłosierdziu.

8. Końcowe błogosławieństwo.

 

 

CZWARTEK 18 lipca (Eucharystia)

Po wieczornej Eucharystii (godz.20:00)

 

1. Wprowadzenie przed projekcją (około 10 min.).

2. Krótka modlitwa – przed projekcją.

3. Projekcja filmu „Ja Jestem”(53 min.).

4. Po projekcji omówienie Cudu Eucharystycznego z Sokółki (około 13 min). 

5. Na zakończenie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (około 30 min +)

 

PIĄTEK 19 lipca (Apostolstwo świeckich)

Po wieczornej Eucharystii (godz.20:00)

 

  1. Wprowadzenie przed projekcją (około 10 min.).
  2. Krótka modlitwa – przed projekcją.
  3. Projekcja filmu „Apostoł”(117 min.)
  4. Słowo na zakończenie: „Konieczność apostolstwa świeckich” (10 min.)
  5. Końcowe błogosławieństwo.

 

SOBOTA 20 lipca (Wezwanie Matki Bożej)

Po wieczornej Eucharystii (godz.20:00)

 

  1. Wprowadzenie przed projekcją (około 10 min.)
  2. Krótka modlitwa przed projekcją.
  3. Projekcja filmu „Fatima, ostatnia tajemnica„ (83 min.)
  4. Słowo na zakończenie:  „Pierwsze soboty miesiąca – konieczność, czy potrzeba serca”
  5. Końcowe błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA 21 lipca (jako opcja)

Po wieczornej Eucharystii (godz.20:00)

 

1.   Wprowadzenie przed projekcją (około 10 min.)

2.   Krótka modlitwa przed projekcją.

3.   Projekcja filmu: „Jak Bóg da” (87 min.)  lub   „Mam przyjaciół w niebie” (95 min.)

4.   Słowo na zakończenie…

5.   Końcowe błogosławieństwo.

 

OPIS FILMÓW

 

„13.dzień Fatima” (85 min.)

W świecie rozdartym przez prześladowania, wojny i ucisk, troje dzieci wybranych do przekazania światu przesłanie nadziei.

Opierając się na wspomnieniach najstarszej z dzieci Łucji Santos i na tysiącach świadectw naocznych świadków film "13-ty Dzień" w artystycznej postaci ukazuje prawdziwą historię trójki pastuszków, którzy doznali sześciu Objawień Najświętszej Maryi Panny, w okresie od maja do października 1917, zakończonych cudem proroctwa. Władze porwały potem dzieci z domów, wtrąciły do więzienia i przesłuchiwały grożąc śmiercią, nic jednak nie zdołało uciszyć prawdy, a ich prawdziwa historia powoli przedostawała się do opinii publicznej. Niewiasta rozpoznana później jako Najświętsza Maryja Panna przekazała dzieciom TAJEMNICĘ opowiedzianą w trzech częściach, od wstrząsającej wizji piekła po prorocze ostrzeżenia dotyczące przyszłych wydarzeń, w tym nadejścia II Wojny Światowej, rozprzestrzenienia się komunizmu i zamachu na Papieża. Dzieci, które przeżyły Objawienia, już nie żyją. Dwoje z nich stało się Błogosławionymi.

W stylistycznie piękny i innowacyjny sposób scenarzysta i reżyser Ian i Dominic Higgins wykorzystali całą gamę efektów cyfrowych po to, by wykreować wspaniałe obrazy i wizje ostatecznego cudu, których nigdy przedtem nie udało się w pełni zrealizować na ekranie. Film "Fatima 13 Dzień" kręcono w Portugalii i w Wielkiej Brytanii przy pomocy 250 osobowej obsady umożliwiającej uzyskanie wrażenia siedemdziesięciotysięcznego tłumu, z trojgiem portugalskich dzieci w roli bohaterów Objawienia. Film inspirujący tysiące widzów jest świadectwem największego cudu XX wieku jako doświadczenie niesamowite, przepełnione emocjami i często wstrząsające dzięki opisowi świata trójki dzieci, które wybrały lojalność dla własnych przekonań, nawet w obliczu śmierci.

Film zbiera pochwały znanych katolickich krytyków i recenzentów na całym świecie. Sanktuarium w Fatimie, Światowy Apostolat Fatimski, oraz arcybiskup Westminsteru Vincent Nichols potwierdzili wartość filmu jako ważnego przekazu, który "rozpowszechnia prawdziwy sens przesłania z Fatimy oraz jego znaczenie dla współczesnego świata."

Stylistyka filmu jest unikalna i charakterystyczna, w większości film zrealizowano jako film czarno-biały. Tylko wtedy, kiedy dzieci łączą się z duchowym światłem, zauważamy świat kolorów. Pomysł pojawił się już po przeczytaniu udokumentowanych opowiadań naocznych świadków "Cudu Słońca". Wszyscy oni opisywali zmieniające się wokół nich kolory. Stąd pomysł, w jaki sposób kolor powinien zostać wykorzystany w filmie. Film czarno-biały nie tylko pomaga odtworzyć czas historyczny, ale także przekazuje szczególne postrzeganie świata, gdzie tak wiele jest rzeczy ukrytych.

 

 

„Ufam Tobie”  (48 min.)

„Ufam Tobie” to film o Bożym Miłosierdziu rozlewającym się na cały świat, o kochającym Bogu, który szuka i pragnie zbawić każdego człowieka. To opowieść o iskrze, która zapala ogień na świecie. Realizowany specjalnie na Rok Miłosierdzia i Światowe Dni Młodzieży.

„Ufam Tobie” zaprasza każdego człowieka, by nie bał się Boga, by przyjął Jego Miłosierdzie.

 

„Ja Jestem” (53 min.)

"Ja Jestem" to wyjątkowy film o Jezusie Chrystusie w pełni i prawdziwie obecnym w Eucharystii. Zdjęcia do tego filmu zostały zrealizowane na pięciu kontynentach. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, a głosu użyczył Marcin Dorociński. Tytuł dokumentu, którego główną postacią jest Jezus Chrystus, w postaciach Chleba i Wina, brzmi „JA JESTEM”, bo to w Najświętszym Sakramencie Jezus Chrystus jest namacalnie obecny cały czas wśród nas. To film, przez który sam Pan Jezus mówi do serca człowieka. Pokazuje kim Jest, jaki Jest, o czym myśli, co jest dla niego ważne. Pan Jezus wyjaśnia dlaczego Jest obecny w Hostii, w tym kawałku chleba, podpowiada jak można go spotkać.

 

„Apostoł”  (117 min.)

 Jest to film fabularny, jego głównym bohaterem jest Akim, który jest dobrze zapowiadającym się imamem. Uczęszcza do szkoły koranicznej prowadzonej przez wuja. Pewnego dnia Akim dowiaduje się o zamordowaniu siostry księdza. Po morderstwie – katolicki duchowny postanawia zamieszkać w pobliżu domu rodziców zabójcy, by pomóc im przeżyć traumę po tym, co zrobił ich syn. Dla Akima jest to niepojęte, jak można nie dążyć do zemsty, tylko pomagać rodzinie zabójcy własnej siostry – wówczas główny bohater zaczyna dogłębnie poznawać chrześcijaństwo.

 

„Fatima Ostatnia tajemnica”  (83 min.)

Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie.

Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne „zbiegi okoliczności” wskazują, że tajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat!

Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu. Ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.

 

„Jak Bóg Da” (87 min.)

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, że jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać… księdzem”.

Tu kończy się tolerancja i otwartość Tommaso. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan…

 

„Mam przyjaciół w niebie” (95 min.)

Kolejna po „Jak Bóg da” niezwykła włoska komedia. Szalenie zabawna, pełna humoru sytuacyjnego, a równocześnie ciepła, obok szczerego śmiechu wywołująca wzruszenie i dobre emocje.

Felice Castriota, lubiący luksusowe życie księgowy, popada w poważne kłopoty. Przyłapany przez władze na oszustwach świadczonych mafii dostaje wybór: więzienie lub zeznawanie jako świadek koronny. Castriota przyjmuje propozycję sądu i trafia do „bezpiecznej kryjówki”; kościelnego szpitala dla osób niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie. Przyzwyczajony do wygody, musi podjąć opiekę nad pacjentami i zrozumieć ich dziwne zachowania. Widzowie z uśmiechem towarzyszą zmaganiom Felice z nowym wyzwaniem. Z sympatią zaś, gdy stopniowo przełamuje niechęć, strach, zaprzyjaźnia się z podopiecznym Antonio i… postanawia zorganizować spektakl teatralny, w którym wystąpią pacjenci ośrodka. Gdy wydaje się, że wszystko idzie dobrze, przeszłość powraca…

„Mam przyjaciół w niebie” to więcej niż komedia. To opowieść o przemianie człowieka, która możliwa jest dzięki przyjaźni, współczuciu, miłości, ale także… stracie.

 

x.TT