loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Międzyzdrojska Szopka Bożonarodzeniowa

Miedzyzdrojska szopka bożonarodzeniowa juz  gotowa. Pełna serc dobrych uczynków dzieci. Żłóbek w tradycji zawdzięczamy Ewangelii św. Łukasza. Ten przekaz podjął potem bardzo malowniczo w XIII w. św. Franciszek. W ramach tzw. ewangelii pauperum, czyli obrazowego pokazywania, co wydarzyło się na kartach Ewangelii.

Wiemy, że Pan Jezus urodził się na obrzeżach Betlejem, bo nikt nie chciał przyjąć pod dach Józefa i Maryi, choć ta była w ciąży. By rodzącemu się dziecku było wygodniej, położono je w żłobie wypełnionym sianem. W stajni jest ono zresztą czymś normalnym. Pod obrus wsadzamy więc sianko, by przywołać ten kontekst. W niektórych domach jest też zwyczaj, że źdźbła sianka zabiera się ze sobą po skończonej Wigilii, właśnie po to, by pamiętać, co stało się w Betlejem.

Do świątecznego wystroju świątyni i jej na wskroś religijnej atmosfery przyczyniło się wiele osób, m. in.: leśnicy, pracownicy Wolińskiego Parku Narodowego, międzyzdrojscy harcerze, osoby z Caritas parafialnej, ministranci, lektorzy i kolektorzy, Schola Confido, organiści, grupy Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Świętym, uczestnicy adwentowych rorat – dzieci, młodzież i starsi, kwiaciarnie, pojedyncze osoby i rodziny. Dom parafialny również został otoczony Waszą opieką. BÓG ZAPŁAĆ!

Zobacz Zwyczaje Bożonarodzeniowe: https://www.deon.pl/spolecznosc/artykuly-uzytkownikow/wiara-i-kosciol/art,108,9-zwyczajow-swiatecznych-i-ich-znaczenie.html​