loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Międzyzdrojskie herody - czyli przegląd kolęd, pastorałek i jasełek

Coroczną tradycją stały się już miedzyzdrojskie herody, czyli przegląd kolęd, pastorałek i jasełek. Sama nazwa “herody” – podchwytliwie - ma nas posyłać, aby szukać Bożej Dzieciny, poznać Ją, oddać Jej pokłon i zanieść tę radość całemu światu. Wraz z Trzema Królami klękamy przed Bogiem, który jest miłością.

Tegoroczny przegląd odbył się 9 stycznia w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Do konkursu zgłosiły się zespoły i koła teatralne z Wolina, Dargobądza, Dziwnowa, i Międzyzdrojów.

Jury w składzie: ks. Tomasz Tylutki, Irina Lebiedinskaya, Bożena Daniluk brało pod uwagę reżyserię, scenografię, rekwizyty, kulturę żywego słowa, ruch sceniczny, oprawę muzyczną. Po obradach przyznano następujące nagrody: 

w kategorii wokalnej wystąpił duet Fundacji Teatr Teatr z Domysłowa.

w ocenie zespołów teatralnych:

III miejsce – Dargusie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dargobądzu
II miejsce – Zarembiacy, Zespół Szkół Społecznych w Dziwnowie
II miejsce – Koło teatralne Magia, Szkoła Podstawowa nr 1 im B. Chrobrego w Międzyzdrojach
I miejsce – Wolińskie Aniołki, Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Krzywoustego w Wolinie

Ponadto jury przyznało nagrodę dla najlepszego aktora Międzyzdrojskich Herodów 2018 – Adama Kępy – Zarembiacy, Zespół Szkół Społecznych w Dziwnowie.

Składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania dla kierowników zespołów za ich wielki wkład i zaangażowanie w przygotowaniach do konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już zapraszamy za rok na kolejną edycję „Międzyzdrojskich Herodów”.

x.TT