Międzyzdrojskie czwartki organowe

Międzyzdroje słynące z ciekawych muzycznych imprez - tym roku świętujące 70-lecie polskich praw miejskich i wybór św. Piotra Apostoła na patrona miasta - zapraszają nas na kolejne kulturalne wydarzenie.

W sierpniu ogromnym zainteresowaniem cieszą się „Międzynarodowe Czwartki Organowe” w światowej klasy obsadzie, organizowane przy udziale Parafii rk. pw. św. Piotra Apostoła oraz Miasta i Gminy Międzyzdroje. Korzystając z wspaniałej akustyki „piotrowej świątyni” i „króla instrumentów” - w wydaniu 22-głosowym z 1914 roku z firmy Barnima Grueneberga, opus 712 -  w tym roku, po konsultacjach ks. prałata dra Mariana Jana Wittlieba i dr Małgorzaty Klorek, będziemy gościć i słuchać następujących organistów:

3 sierpnia – Ursula Grahm (Szwecja)

10 sierpnia – Tomasz Adam Nowak (Niemcy)

17 sierpnia – Andrzej Chorosiński (Polska)

24 sierpnia – Michał Nowenko (Czechy)

31 sierpnia – Bernhard Gfrerer (Austria)

Koncerty poprowadzi znana fotograf i redaktor – Maja Piórska. Ta muzyczno-duchowa uczta celebrowana jest w każdy czwartek sierpnia o godz.20.00 w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach.