loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

MIĘDZYZDROJSKIE HERODY 2019

Coroczną tradycją w naszym mieście stał się już przegląd jasełek „Miedzyzdrojskie Herody”. Głównymi celami imprezy jest prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, a także rozwijanie umiejętności artystycznych, wymiana doświadczeń w tworzeniu małych form teatralnych, kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowej wśród młodego pokolenia oraz kontynuacja polskiej tradycji kolędowania.

Sama nazwa “herody” – podchwytliwie - ma nas posyłać, aby szukać Bożej Dzieciny, poznać Ją, oddać Jej pokłon i zanieść tę radość całemu światu. Tegoroczny przegląd odbył się 18 stycznia br. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Do konkursu zgłosiły się zespoły i koła teatralne z Wolina, Dziwnowa, Ostromic i Międzyzdrojów.

Prezentacje oceniała komisja w składzie: ks. Tomasz – wikariusz i przedstawiciel międzyzdrojskiej Parafii pw. św. Piotra Apostoła; Bożena Daniluk – pracownik, sekretarz i założycielka teatru „ My”; Andżelika Gałecka – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach.Jury brało pod uwagę reżyserię, scenografię, rekwizyty, kulturę żywego słowa, ruch sceniczny, oprawę muzyczną, za które po obradach przyznano następujące nagrody: 

II miejscedla Koła Teatralnego „Magia” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego w Międzyzdrojach, II miejsce ex aequo– „Wolińskie Aniołki” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. B. Krzywoustego w Wolinie 

I miejsce– „Zarembiacy” z Zespołu Szkół Społecznych im. Prof. Zaremby w Dziwnowie oraz I miejsce ex aequo– dla zespołu „Niepoprawni Artyści” z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Ostromicach. Władze samorządowe Międzyzdrojów ufundowały dla wszystkich uczestników nagrody i słodkości.

Składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania dla kierowników zespołów za ich wielki wkład i zaangażowanie w przygotowaniach do konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za chwile pełne wzruszeń i refleksji i zapraszamy za rok na kolejną edycję „Międzyzdrojskich Herodów”.

X.TT