loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

MISJE U STÓP KRZYŻA 15-22 LIPCA 2019

Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony,  na wieczne czasy bądźże pozdrowiony! Od 15 lipca do 22 lipca br. w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach przeżywać będziemy w wyjątkowy sposób duchowy czas skupienia, bowiem na Misje u stóp Krzyża składają się medytacje, zamyślenia, modlitwa i czuwania zarówno całych parafii, jak również osób indywidualnych, trwających u stóp Krzyża – pomniejszonej kopii najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim misyjnego krzyża Ottonowego datowanego na XIII wiek z konkatedry w Kamieniu Pomorskim (oryginał znajduje się nadal w Muzeum Narodowym w Szczecinie).

Wraz z symbolem Męki Pańskiej przywiezione zostają relikwie Drzewca Świętego przechowywane w Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Boskiej Bolesnej w kamieńskiej Kaplicy Brzozdowieckiej. Sanktuarium to formalnie zatwierdził w 2010 roku ks. abp prof. Andrzej Dzięga.

Święte Drzewo Męki naszego Zbawiciela adorować będą zgromadzeni parafianie i wczasowicze, którzy wzmacniając wiarę mogą na nowo odkryć wartość krzyża w życiu. Posługę sakramentalną i kaznodziejską w tym czasie będą pełnili: międzyzdrojski proboszcz ks. prałat dr ppor. Marian Jan Wittlieb, wikariusz ks. Tomasz i zaproszeni księża.

Na poprowadzenie nadmorskich misji przyjedzie ks. kan. Bogdan Przybysz, proboszcz sanktuarium Maryjnego w Siekierkach. W trakcie misji, wieczorami będziemy mogli obejrzeć ciekawe filmy ewangelizacyjne, prezentowane przez pana Benona Wylegałę z Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska Białej.                                                                  

x.TT

 

Międzyzdroje   MISJE U STÓP KRZYŻA  15–22 lipca 2019

PONIEDZIAŁEK 15 lipca  

 18.30 różaniec fatimski    
 19.00 PRZYJĘCIE KRZYŻA  I  RELIKWII 
 - Msza święta z homilią   
 - codzienne błogosławieństwo relikwiami krzyża
- konfesjonał-rozmównica w Kaplicy Pojednania  codziennie do 21.00
       

          WTOREK  ŚRODA  CZWARTEK   PIĄTEK  SOBOTA 
 8.30  spowiedź   8.45    koronka do Miłosierdzia Bożego 
 Litania do Krwi Przenajświętszej Pana Jezusa
9.00  Msza święta z homilią        
 spowiedź                        adoracja indywidualna
12.00  Anioł Pański:     Z Maryją obok Krzyża  
      środa: nowenna do MB Nieustającej Pomocy                                            

 adoracja indywidualna      
      piątek 15.00   droga krzyżowa  
 18.30    różaniec fatimski       spowiedź
19.00    Msza święta z homilią
ok. godz. 20.00 filmowe spotkania ewangelizacyjne (FRE)

 

NIEDZIELA Msze św. 7.00 9.00 10.30 12.00 17.30 19.00

PONIEDZIAŁEK 22 lipca   program jak we WTOREK
15.00    POŻEGNANIE KRZYŻA I RELIKWII