OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE IV NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2020 ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA

Dziś przeżywamy Adwentowy Dzień Skupienia połączony z popołudniową Adoracją Najświętszego Sakramentu i okazją do spowiedzi świątecznej, której nie odkładajmy na ostatnią chwilę.

Międzyzdrojscy harcerze przynieśli do naszej świątyni Betlejemskie Światełko Pokoju, które możemy zabrać do domów.

Można jeszcze nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Zadbajmy też o nie dla naszych bliskich, chorych, samotnych i sąsiadów. Kupując świece na stół wigilijny wspieramy dzieła Caritas.

W naszej Kaplicy Pojednania jest umieszczony kosz jałmużniczy na świąteczne dary dla uboższych rodzin, które będziemy wydawać we wtorek o godz. 15.30.

Można jeszcze  zdjąć z choinek „bombkę” z informacją o wsparciu akcji „Paczuszka dla Maluszka” organizowanej przez Fundację Bractwo Małych Stópek. Z kolei Międzyzdrojscy Strażacy zachęcają nas do pomocy w akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Szczegóły na plakatach.

Roraty, na które przynosimy lampiony, są jeszcze od poniedziałku do środy o g. 17.30, poprzedzone modlitwą różańcową z adoracją Najświętszego Sakramentu i okazją do spowiedzi świątecznej

Do uzupełnienia adwentowej i  świątecznej dekoracji można przynosić jeszcze kwiaty, tzw. gwiazdy betlejemskie

Są jeszcze wolne intencje mszalne na najbliższy czas.

Wigilijna pasterka w czwartek 24 grudnia (zwłaszcza z udziałem dzieci) będzie o godz. 20.00, a świąteczna liturgia pasterska o północy. W oba dni świąteczne Bożego Narodzenia Msze święte będą jak w niedzielę (9.00, 10.30, 12.00 i 17.30). Za tydzień w Niedzielę Świętej Rodziny 27 grudnia odnowimy przyrzeczenia małżeńskie i zawierzmy rodziny opiece Bożej.

Pamiętajmy o tradycjach wigilijnych jak: czytanie fragmentu z Pisma św. o narodzeniu Jezusa, współna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, kolędowanie.

Z racji pandemii wizyta kolędowa z błogosławieństwem domu i rodziny będzie w tym roku „odwrotna”. Po Nowym Roku będziemy zapraszać do naszej świątyni poszczególnymi ulicami - każdego dnia innych mieszkańców - gdzie będziemy modlić się wspólnie w ich intencjach, zaśpiewamy kolędy, wspomnimy zmarłych z rodzin, poświęcimy wodę święconą, kadzidło i kredę dla oznaczenia naszych domów, oraz otrzymamy specjalny obrazek kolędowy z modlitwą błogosławieństwa rodziny, którą odmówimy w naszych domach. Kto by chciał w danym dniu indywidualną Kolędę w swoim domu, będzie ona na zaproszenie.

Wczoraj zakończył się Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, w tym roku drogą on-line. Zwycięzcą konkursu Musica Sacra został Chór Akademii Morskiej ze Szczecina.

Bóg zapłać! za wspólną modlitwę i wsparcie. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Osobom uczestniczącym w liturgii przez media: SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. dr Marian Jan Wittlieb, proboszcz

Intencje Mszy Świętych

IV  NIEDZIELA  ADWENTU  20 grudnia 2020 - ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA

09.00 +Dariusz Bułaciński (1 m. pp.)

10.30 +Aurelia Marianna Bartczak (10/12)

12.00  +Eugeniusz Witold Jagła

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - SPOWIEDŹ

17.30 +Edward Bagrowski (1 m. pp.)

PONIEDZIAŁEK 21 grudnia 2020

09.00 o nawrócenie dla pana Aid Pilav

17.30 +Jadwiga Drozdowska

WTOREK 22 grudnia 2020

09.00  +Tadeusz Lacz (1 m. pp.)

17.30 +Emilia Pławska (3/12)

ŚRODA 23 grudnia 2020

09.00 + Bronisława (6 r.)

17.30  +Jadwiga Nestoruk

CZWARTEK 24 grudnia 2020 - Koniec Adwentu

09.00 o zdrowie i Boże błog. dla Adama Jasiewicza

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO PASTERKA

20.00   +Jerzy Zakrzewski

24.00 za dzieci poczęte, ale nienarodzone, za ich rodziców

PIĄTEK 25 grudnia 2020 NARODZENIE PAŃSKE

09.00 +Waldemar Mikołajczyk (9/12)

10.30 +Danuta i Józef Szczupakiewicz

12.00 dziękczynna za 45 lat małżeństwa Michała i Danuty

17.30  +Seweryn (48 r.); Genowefa, Stefan, Tomasz, Joanna-Urszula, zm. z rodz. Bednarskich i Matczaków

SOBOTA  26 grudnia 2020 ŚW. SZCZEPANA
09.00
dziękczynna w int. Gabrieli i Eugeniusza Suchłabowicz z ok. 50 r. sakramentu małżeństwa

10.30 +Andrzej Burda (35 r.)

12.00 +Maciej, Helena i zm. z rodziny Jurczyk i Wilczewskich, za dusze w czyśćcu cierpiące

17.30 dziękczynna w int. Ewy z okazji imienin z prośbą o Boże błogosławieństwo

NIEDZIELA  ŚWIĘTEJ RODZINY 27 grudnia 2020 - ODNOWIENIE ŚLUBOWAŃ MAŁŻEŃSKICH

09.00 +Jadwiga i Aleksander, zmarli z rodziny Wróblewskich i Perów

10.30 +Helena Durniat (1 m. pp.)

12.00  +Feliks, Jan, Paweł, Bronisława, Aleksander, Janina Krystyna, Zofia

17.30 +Józefa Pender, Roman, Jan, Stanisław, Zofia, Henryka, Bronisław

LITURGIA                   organy: maestro Stefan Łasica

IV NIEDZIELA ADWENTU  19/20 grudnia 2020

wejście

Oto Chrystus przyjdzie zbawić nas, Pan blisko jest! Otwórzmy serca, przygotujmy drogę Jemu.

przed czytaniami Duchu Święty, przyjdź, napełnij nas. Duchu Boży, bądź naszym światłem.

przygotowanie darów Zdrowaś bądź, Maryja 1(-3)

przeistoczenie wiary tajemnica

Komunia św.  Bóg kiedyś stał się 1-2.7

Oto Pan Bóg przyjdzie 3x