loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 marca 2021

Wczoraj, w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 12:00 odbyła się Msza święta pogrzebowa śp. ks. prałata Mariana Jan Wittlieba. Po niej udaliśmy się na cmentarz, gdzie w grobowcu rodzinnym zostało złożone ciało zmarłego. Uczestniczyliśmy w tym pożegnaniu, jako delegacja parafialna. Z całego serca dziękuję wszystkim obecnym fizycznie i duchowo Parafianom i przyjaciołom, że tak godnie i z szacunkiem odprowadziliśmy Go na miejsce spoczynku, gdzie będzie oczekiwał dnia zmartwychwstania. Wolą proboszcza była prośba o modlitwę różańcową, odmówienie Psalmu 54, ofiarowanie Mszy św. i Komunii św. w jego intencji oraz błogosławieństwo. Codziennie przez miesiąc odprawiane są w Jego intencji Msze św. gregoriańskie. Za miesiąc rozpoczną się też Msze św. według zwyczaju pomorskiego. Zostały też zamówione Msze św. od parafian w jego rodzinnym kościele w Nowej Wsi Lęborskiej. Można jeszcze zapisać swoje kondolencje i podziękowania w księdze kondolencyjnej, która znajduje się w Kaplicy bocznej.

Z inicjatywy Parafian, przyjaciół oraz ks. Arcybiskupa chcemy upamiętnić ks. proboszcza specjalną pamiątkową kamienną tablicą, którą zainstalujemy w świątyni miesiąc po pogrzebie - po świętach Wielkanocnych.

Pragnę serdecznie podziękować w imieniu swoim i całej wspólnoty parafialnej Księdzu Arcybiskupowi Andrzejowi Dziędze i Biskupowi pomocniczemu Henrykowi Wejmanowi za udział w liturgiach pogrzebowych i jedność z naszą parafią. Dziękuje Parafianom, Gościom, Kapłanom, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pogrzebu, grupom parafialnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Scholii Confido, Panu Organiście Stefanowi i zaprzyjaźnionym muzykom, pocztom sztandarowym, przedstawicielom urzędu Miasta i Gminy Międzyzdroje na czele z Panem Burmistrzem i Przewodniczącym Rady Miasta, Przedstawicielom Szkół i Przedszkola, Dyrekcji i Pracownikom Wolińskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Międzyzdroje, Straży Pożarnej, Harcerstwu, Przedstawicielom Żołnierzy Kresowych i AK oraz Dowództwu Jednostki Wojskowej z Dziwnowa, a także lekarzom, pielęgniarkom, opiekunom ks. proboszcza.

Polecajmy śp. Księdza proboszcza Mariana Jana Wittlieba Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Pokutny charakter okresu wielkopostnego podkreślamy odprawiając Drogę Krzyżową wspólnotowo i rodzinnie w piątki o 16.45, a Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele o 16.45.

Zapraszamy na codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 8.45 i Różaniec o godz. 17.00 połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu i okazją do spowiedzi wielkopostnej, której nie odkładajmy na ostatnią chwilę.

Trwamy w modlitwie nowennowej przygotowującej nas do uroczystości św. Józefa 19 marca i zawierzenia rodzin i parafii Jego wstawiennictwu. Poświęcimy w tym dniu nową drewnianą nastawę z ikonami św. Józefa i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, projektu śp. księdza proboszcza, której już nie doczekał zobaczyć. Zachęcamy mężczyzn do zawiązania Męskiej Roży Różańca pw. św. Józefa. 

Został ustawiony Wielkopostny Kosz Jałmużniczy, do którego możemy znosić dary, które przed Świętami zostaną przekazane naszym uboższym mieszkańcom.

W czwartek po wieczornej liturgii zostały wymienione świece paschalne z naszą partnerską parafią w niemieckim Heringsdorfie.

Za tydzień w niedzielę 21 marca na Mszy św. południowej z udziałem dzieci, zostaną poświęcone modlitewniki, różańce i medaliki I komunijne.

Bóg zapłać! za wspólną modlitwę i wszelkie wsparcie, szczególnie teraz w tym trudnym czasie żałoby. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom: Szczęść Boże!

 

ks. Tomasz, wikariusz 

 

 

INTENCJE MSZALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 marca 2021

09.00 1/+Piotr Paweł Śmietana (1 m.p.p.)

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (11 Msza św. greg. poza parafią - Zinnowitz) 

10.30 w int. Tymona z ok. 7 urodzin i dziadka Edmunda

12.00  +Stanisława Bednarska (6/12)

     16.45 Śpiewane Gorzkie Żale z Adoracją Najświętszego Sakramentu

17.30 w int. Romana z prosbą o zdrowie i umocnienie w rodzinie

 

PONIEDZIAŁEK 15 marca 2021

09.00 +Adela Juchniewicz

17.30 +Urszula Regina Cholewa (1 m.p.p.)

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (12 Msza św. greg. poza parafią – ChrK – Ś-je) 

 

WTOREK 16 marca 2021 

09.00 +Andrzej Stanisław Kozyra; +Bogdan Wawrzyniec Droszcz (pogrzebowe)

17.30 +Zbigniew Szot (1 m.p.p.)

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (13 Msza św. greg. poza parafią – ChrK – Ś-je) 

 

ŚRODA  17 marca 2021 

09.00   +Maria i Włodzimierz Kic (3/12)

17.30 +Bronisława Marciniak (11/12)

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (14 Msza św. greg. poza parafią – ChrK – Ś-je) 

 

CZWARTEK 18 marca 2021 

09.00 o zdrowie i potrzebne łaski dla Marii Guzowskiej

17.30 +Józef Wardach; +Józef i Małgorzata Pudełko

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (15 Msza św. greg. poza parafią – ChrK – Ś-je) 

 

PIĄTEK 19 marca 2021 UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA

09.00 +Józef Wróbel (4 r.)

     16.45 Rodzinna Droga Krzyżowa

17.30 +Aleksandra Dorosz (4/12)

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (16 Msza św. greg. poza parafią – ChrK – Ś-je) 

 

SOBOTA 20 marca 2021

09.00 +Jolanta (10 r.)

17.30 +Dagmar Martynowski

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (16 Msza św. greg. poza parafią – Zinnowitz) 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 marca 2021

09.00 +Dariusz Skrzypczak (3/12)

10.30 w int. Patrycji z ok. urodzin z prośba o zdrowie dla całej rodziny

12.00  +Emilia Pławska (6/12)

16.45 Śpiewane Gorzkie Żale z Adoracją Najświętszego Sakramentu

17.30 +Helena Schondlermeyer; +Leon Pacholski

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (16 Msza św. greg. poza parafią – Zinnowitz) 

 

Liturgia:

W:Pójdź do Jezusa

O: Boże obdarz Kościół swój

K: Jezu Miłości Twej

D: Jezu ufam Tobie

Z: Krzyżu Chrystusa

 

x.TT