loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE i INTENCJE MSZALNE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 31 stycznia 2021

W ostatnim dniu stycznia zakończyliśmy modlitwę kolędową z błogosławieństwem domów i mieszkających w  nich rodzin. Jeszcze raz serdeczniedziękujemy za modlitewne spotkania w świątyni z przedstawicielami rodzin z ulic naszej parafii, oraz za indywidualną gościnę, za troskę o Dom Boży i kapłanów, a także za okazywaną nadzwyczajną serdeczność.

We wtorek 2 lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na Msze święte o godz. 9.00 i 17.30 można przynieść świece gromniczne, które poświęcimy i będziemy prosić o opiekę Maryjną nad nami i modlić się za osoby zakonne. Zakończy się też według polskiego zwyczaju śpiewanie kolęd.

W środę (3 lutego) podczas liturgii mszalnej otrzymamy błogosławieństwo świecami św. Błażeja, który jest patronem chroniącym przed chorobami gardła. 

W I czwartek miesiąca wyrazimy nasze dziękczynienie za sakrament Eucharystii z prośbą o powołania kapłańskie.

W I piątek miesiąca5 lutego uczcimy Najświętsze Serce Jezusa, oraz pobłogosławimy chleb św. Agaty i wodę. Zachęcamy do dobrowolnej, świadomie podjętej modlitwy i Komunii św. wynagradzającej, a także do dobrowolnie podjętego dodatkowego postu w intencji przebłagania Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej za grzechy Narodu Polskiego.

Tradycyjnie ks. Tomasz w tym dniu odwiedzi chorych Międzyzdrojan z posługą sakramentalną.

W I sobotę nowego miesiąca zawierzymy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny rodziny naszej parafii. Za tydzień w I niedzielę miesiąca: 7 lutego po Mszy świętej w południe jest  przewidziane spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Zmiana tajemnic różańcowych we wszystkich różach według ustalonego porządku.

W imieniu ks. Tomasza Kuryłowicza – proboszcza z Wisełki (naszego dawnego wikariusza), który zmaga się z chorobą nowotworową dziękujemy za ofiary na jego leczenie (zebrano w ubiegłą niedzielę kwotę 2341,50 zł). Wszelkie informacje na temat form dalszej pomocy znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii i na profilu Facebook. 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika Niedziela jest  artykuł o naszej szopce bożonarodzeniowej. 

Za modlitwę, wsparcie materialne i inicjatywy zakładające duchowe dobro mieszkańców  Międzyzdrojów i Gości  –  Bóg zapłać!   Wszystkim solenizantom i jubilatom, a zwłaszcza naszym Siostrom Boromeuszkom i ks. Stanisławowi Diakowowi ze Zgromadzenia Księży Salwatorianów w Ich dniu patronalnym Ofiarowania Pańskiego: SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

ks. dr Marian Jan Wittlieb, proboszcz      

 

INTENCJE MSZALNE

IV NIEDZIELA 31 stycznia 2021

09.00 +Ryszard i Celina Szliserman (int. od Waldemara)

10.30 ++zmarli rodzice z obojga stron i zmarli z rodziny

12.00 +Adolf Wilczyński (int.od Andrzeja chrześniaka z rodziną)

17.30 o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla dzieci i wnuków, szczególnie dla Katarzyny z ok. 15 urodzin

 

PONIEDZIAŁEK 1 lutego 2021

09.00 +Renata Lubosz (wspomnienie z okazji urodzin)

17.30 +Pantaleon (50 r. śm.) 

 

WTOREK 2 lutego 2021 OFIAROWANIE PAŃSKIE - NMP GROMNICZNEJ

09.00 w int. Józefa o zdrowie i opiekę Matki Bożej 

12.00 pogrzebowa +Michalina Rychłowska      

17.30 +Stanisław (8 r.) i zm. z rodz. Łaszczyńskich i Nowaków

 

ŚRODA 3 lutego 2021 – ŚW. BŁAŻEJA

09.00 

17.30 +Zofia Skwarek (8/12) 

 

I CZWARTEK 4 lutego 2021

09.00 +Marian Baranowski (1 m. p.p.)

17.30 +Zofia Górecka (wspomnienie z ok. 98 urodzin)

 

I PIĄTEK 5 lutego 2021 ŚW. AGATY

09.00 w int. chorych Międzyzdrojan i ich opiekunów

17.30 +Krystyna Komorowicz (5/12)

 

I SOBOTA 6 lutego 2021

09.00 +Eugeniusz Droszcz (1 m.pp. – 1/12)

17.30 +Ewa Sawicka-Jakubek (4 r.)

 

V NIEDZIELA 7 lutego 2021

09.00 ZA PARAFIAN

10.30 +Jadwiga Hołyńska

12.00 +Dina Kowalewska (1 m. p.p. – 1/12)

17.30 +Róża Rychel (w kolejną rocznicę śmierci)

ŻYWY RÓŻANIEC: za chorych i cierpiących, aby Bóg okazał im miłosierdzie i dał łaskę zdrowia

 

x.TT