OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 30 września 2018

Modlitwą na cmentarzu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Andrzeja Oleskiego (l.73, z ul. Słowiańskiej) oraz śp. Sławomira Andrzeja Dworakowskiego (l.38, z ul. Zwycięstwa). Polecamy ich miłosierdziu Bożemu.

W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Teresę od Dzieciatka Jezus; we wtorek św. Aniołów Stróżów; w czwartek św. Franciszka z Asyżu; a w piątek św.s.Faustynę Kowalską (relikwie).

Można jeszcze przyjąć relikwie św. Stanisława Kostki do swego domu, gdzie wspólnie, rodzinnie pomodlimy się o potrzebne łaski dla dzieci i młodzieży oraz o powołania.

Zaczynamy codzienne październikowe nabożeństwo różańcowe o godz. 16.45 przy wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramencie.  Zapraszamy  w piątek młodzież i dzieci, które przyniosą zrobione przez siebie różańce i poprowadzą modlitwę, a także poświęcimy różańce dla dzieci I-komunijnych i dla II klas.

Adoracja eucharystyczna w I czwartek października będzie po Mszy św. wieczornej; spowiedź miesięczna głównie w I piątek od godz. 16.00, ale i codziennie przez pół godziny przed Mszą świętą. W I sobotę miesiąca odwiedzimy z posługa sakramentalną obłożnie chorych międzyzdrojan.

W niedzielę 7 października, tj. za tydzień o godz. 15.00 na Polanie Mszalnej przyjmijmy zaproszenie pracowników Wolińskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Międzyzdroje, aby w duchu św. Franciszka z Asyżu prosić wraz z nimi o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy opiekują się przyrodą. W sposób szczególny zapraszamy na duchowy spacer rodziny z dziećmi. Na zakończenie Eucharystii poświęcone zostaną jabłka.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym tygodniku Niedziela artykuły o współczesnej młodzieży i rodzinie, o atakach na wartości, Kościół i kler, oraz podsumowanie koncertów organowych w Międzyzdrojach.

Dziś ofiarami do puszek wspieramy organizację wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Jest w tej grupie, także przedstawiciel naszej parafii.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Na te wszystkie nadzwyczajne wydarzenia międzyzdrojanom i Gościom, wraz z Żołnierzami-Bohaterami naszej Ojczyzny, składamy serdeczne: SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  30 września 2018

09.00   dziękczynna w int. uczestników II Wakacji dla Bohatera, oraz w int. wolontariuszy i darczyńców

10.30   +Leon Ciosmak (11/12)

12.00  dziękczynna za 6 r. ślubu Aleksandry i Konrada, oraz w int. córki Emilii z ok. 2 ur., z prośbą o Boże błog.

17.30   +Wojciech Michał Słodwiński (9/12)

PONIEDZIAŁEK 1 października 2018

09.00 +zmarli z rodziny: Gardiasz, Nowok, Szendzielorz, Burczak

17.30 +Marianna Sękowska (1 r.)

WTOREK 2 października 2018
+zmarli z rodziny Słonimskich

17.30   ++Anna, Włodzimierz Olszewscy (rocz.)

ŚRODA 3 października 2018

09.00   +Elżbieta Soboń

17.30   +Monika Zyta Matuszewska (10/12)

I CZWARTEK 4 października 2018

9.00   w intencji chorych obłożnie międzyzdrojan i za pełniących opiekę

17.30 +Grażyna Albina Szostak (30 dz.pp.)

I PIĄTEK 5 października 2018

09.00   dziękczynna za 50 lat sakramentu małżeństwa: Irena-Bogusław Tuzińscy

17.30   +Jerzy Pychowski (5/12)

I SOBOTA 6 października 2018