loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 marca 2021

Pokutny charakter okresu wielkopostnego podkreślamy odprawiając Drogę Krzyżowąwspólnotowo i rodzinnie w piątki o 16.45 (za tydzień nie będzie Drogi Krzyżowej na Kawczą Górę), a Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele o 16.45. Zapraszamy na codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia o g. 8.45 i Różaniec o g. 17.00 połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu i okazją do spowiedzi świątecznej, której nie odkładajmy na ostatnią chwilę.

Poświęciliśmy nową drewnianą nastawę z ikonami św. Józefa i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przez naszą wspólną modlitwę wraz z o.Romanem – paulinem z Jasnej Góry - zawierzyliśmy opiece św. Józefa naszą parafię i rodziny. Zachęcamy mężczyzn do zawiązania Męskiej Roży Różańca pw. św. Józefa. 

Dziś w niedzielę 21 marca na Mszy św. południowej z udziałem dzieci, zostaną poświęcone modlitewniki, różańce i medaliki I komunijne.

W czwartek 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy modlić się o świętość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Można w tym dniu podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, aby w ten sposób włączyć się w wielkie dzieło obrony życia dzieci nienarodzonych.

Za tydzień w Niedzielę Palmową poświęcimy palmy - przygotowane przez ministrantów. O g. 12.00 wraz z dziećmi wejdziemy uroczyście w procesji do kościołaPo zakończonej Eucharystii wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, będziemy mogli skorzystać ze spowiedzi świątecznej.

Uprzedzająco informuję, że w Wielki Czwartek 1 kwietnia Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o g. 19.00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. W Wielki Piątek o g.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a obrzędy pasyjne z adoracją Krzyża rozpoczną się o g. 19.00. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę 3 kwietnia będzie co godzinę od g. 10.00 do 16.00 w mniejszych grupach w świątyni, ale także na zewnątrz kościoła na świeżym powietrzu. Wielką Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zainicjuje Wigilia Paschalna o g. 23.00 i zakończy nocna procesja rezurekcyjna. 

Przygotowanie do chrztów wielkanocnych odbędzie się w Wielki Wtorek 30 marca o g. 18.15 w kościele.

W kaplicy bocznej ustawiony jest wielkopostny kosz jałmużniczy, do którego możemy przynieść dary, które przed Świętami zostaną przekazane naszym uboższym mieszkańcom. Pomyślmy też o kwiatach do Bożego Grobu. Są do nabycia świece Caritasu na stół wielkanocny.

Z inicjatywy Parafian, przyjaciół chcemy ufundować i upamiętnić ks. proboszcza specjalną pamiątkową kamienną tablicą, którą zainstalujemy w świątyni miesiąc po pogrzebie - po świętach Wielkanocnych.

Śp. ks. proboszcz rozpoczął też renowację naczyń liturgicznych, kielichów mszalnych z patenami, drzwi do tabernakulum, dzwonków, gongu, trybularzy, krzyża procesyjnego, świeczników, które używamy podczas nabożeństw. Prace są przeprowadzane w Poznaniu. Naczynia na początku są oczyszczane, a następnie pozłacane metodą galwaniczną, w wyniku czego odzyskują swój dawny blask. Dzięki temu, dalej mogą służyć naszej Wspólnocie podczas sprawowania Eucharystii. 

Bóg zapłać! za wspólną modlitwę i wszelkie wsparcie w podjętych pracach, które chcemy dokończyć zgodnie z wolą śp. ks.proboszcza Mariana. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzę pokoju serca: Szczęść Boże!

 

ks. Tomasz

 

INTENCJE MSZALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 marca 2021

09.00 +Dariusz Skrzypczak (3/12)

10.30 w int. Patrycji z ok. urodzin z prośba o zdrowie dla całej rodziny

12.00 +Emilia Pławska (6/12)

16.45 Śpiewane Gorzkie Żale z Adoracją Najświętszego Sakramentu

17.30 +Helena Schondlermeyer; +Leon Pacholski

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (18 Msza św. greg. poza parafią – Zinnowitz) 

 

PONIEDZIAŁEK 22 marca 2021

09.00 +Henryk Jabłoński (pogrzebowa)

17.30 +Mikołaj Prokopia (40 dzień po śmierci)

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (19 Msza św. greg. poza parafią – Ś-je Warszów) 

 

WTOREK 23 marca 2021 

09.00 +Marian Senderek (1 m.p.p.); +Lucyna Jadwiga Marchelak (pogrzebowa)

17.30 +Jerzy Stanisław Świątnicki (1 m.p.p.)

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (20 Msza św. greg. poza parafią– Ś-je Warszów) 

 

ŚRODA  24 marca 2021 

09.00 +Janusz Piotr Kośla (2/12); +Dieter Groskreuz (w dniu pogrzebu)

17.30 +Tadeusz Lacz (4/12)

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (21 Msza św. greg. poza parafią – Ś-je św. Stanisław i Bonifacy) 

 

CZWARTEK 25 marca 2021 UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA NMP

09.00 +Waldemar Mikołajczyk (12/12 – 1 rok – zdj. zewn. żałoby)

17.30 +Zofia Konieczna (3 r.)

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (22 Msza św. greg. poza parafią – Ś-je św. Stanisław i Bonifacy) 

 

PIĄTEK 26 marca 2021

09.00 +Jadwiga Pyza (1 m. p.p.)

     16.45 Rodzinna Droga Krzyżowa

17.30 +Aleksandra Dorosz (4/12)

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (23 Msza św. greg. poza parafią – Ś-je św. Stanisław i Bonifacy) 

 

SOBOTA 27 marca 2021

09.00 +Maria i Włodzimierz Wielińscy

17.30 +Henryk Kawa (1 m.p.p. – 1/12)

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (24 Msza św. greg. poza parafią – Zinnowitz) 

 

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 marca 2021 NIEDZIELA PALMOWA

WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA Z OKAZJĄ DO SPOWIEDZI

09.00 +Zofia Górecka (7/12)

10.30 w int. Agaty i Janusza o odnowienie miłości małżeńskiej

12.00 +Adolf Wilczyński (3/12); +Barbara Wilczyńska (11 r.)

      16.45 Śpiewane Gorzkie Żale z Adoracją Najświętszego Sakramentu +Spowiedź św.

17.30 +Stanisława Domżalska (10/12)

2/+ks.prob. Marian Jan Wittlieb (25 Msza św. greg. poza parafią – Zinnowitz) 

 

 

LITURGIA:

W: Krzyżu mój krzyżu

akt pokutny  Któryś za nas cierpiał rany 3x

O: Pójdź do Jezusa

K:  Witam Cię witam

D:  Duszo Chrystusowa 
Z: Zbawicielu świata wybaw nas! Salvator mundi salva nos!  Zbawicielu Świata wybaw nas!

 

x.TT