OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020

Charakter pokutny okresu wielkopostnego podkreślamy odprawiając Drogę Krzyżową w piątki i Gorzkie Żale w niedziele zawsze w połączeniu z różańcem o  godzinie 16.45. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny. Codziennie o godz. 8.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.00 modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie z prośbą o ustanie zarazy.

Jeśli ktoś czuje się słabo, lub jest chory, czy ma pewne obawy co do swojego stanu zdrowia, powinien pozostać w domu, ale może uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i Mszach Świętych przez telewizję, Internet lub radio w mediach publicznych. Z naszego kościoła jest codzienna transmisja nabożeństw drogą on-linena kanale youtube - parafiamiedzyzdroje

W kaplicy pod obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest ustawiony wielkopostny kosz jałmużniczy, do którego możemy znosić dary, które przed Świętami zostaną przekazane naszym uboższym mieszkańcom.

W tym roku ministranci nie będą przygotowywać palm  wielkanocnychNie będzie też dorocznego wydarzenia wymiany paschałów z naszą partnerską parafią w niemieckim Heringsdorfie. Zostały też odwołane rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży oraz Droga Krzyżowa na Kawczą Górę. Pamiętajmy o modlitwie i katechezie rodzinnej w domach.

Zawsze uroczyście modlimy się w pierwszy eucharystyczny czwartek i piątek poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, oraz w Maryjną sobotę nowego miesiąca.

W czwartek 2 kwietnia wspomnimy także św. Jana Pawła II w 15 rocznice jego przejścia do domu Ojca.

Obłożnie chorych dla udzielenia sakramentów prosimy zgłaszać indywidualnie na pierwszosobotnie odwiedziny.

Osoby, które zamawiają intencje mszalne uprasza się o podawanie imion chrzcielnych osób, za które sprawowana jest liturgia.

Nie czekajmy na spowiedź wielkopostną do np. Wielkiego Piątku! Ze względu na zakaz zgromadzeń możemy ją odbyć nie naruszając norm bezpieczeństwa w  każdy dzień tygodnia pół godziny przed poranną lub wieczorną Eucharystią.

Bóg zapłać! za trwanie we wspólnocie modlitwy i wsparcie, także te przez media.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, życzymy serdecznie pokoju serca: SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz

Intencje Mszy świętych

SOBOTA 28 marca 2020

17.30   +Jadwiga Maria Oswald-Tuszyńska (5/12)

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020
podziękowanie za Bożą opiekę z prośbą o dalsze błog. w rodzinie

10.30  podziękowanie za Bożą opiekę od Heleny i Ryszarda Kudejów w 50. rocznicę sakramentu małżeństwa

12.00  +Marta Burakowska (4/12)

16.45   GORZKIE ŻALE

17.30   +Antonina Rulko (7/12)

PONIEDZIAŁEK  30 marca 2020

09.00 prośba o pogłębienie wiary, nawrócenie serca, o zdrowie w rodzinie Alicji i Czesława Gęsikowskich przez orędownictwo MB i Wszystkich Św.

17.30 ++Krzysztof Borzęcki (4 r.);++z rodziny Piechów i Borzęckich

WTOREK 31 marca 2020
o Boże błog. dla Aleksandra z okazji urodzin

17.30   +Leonarda Rychłowska (8/12)

ŚRODA 1 kwietnia 2020

09.00   +Henryk Skrzypczak   (11/12)

17.30   Boże błog. niech wspiera zdrowie  Brygidy i Zenona

I  CZWARTEK 2 kwietnia 2020 – 15 ROCZ. ŚMIERCI JP2

09.00   ++Irena (31 r.), Stanisław Słaboszowie

17.30    +ks. Stanisław Mielimączka

I PIĄTEK  3 kwietnia 2020
09.00   o Boże błog. w zdrowiu dla Ryszarda z okazji imienin

16.45   DROGA KRZYŻOWA (6)

17.30   +Marta Burakowska (5/12)

I SOBOTA 4 kwietnia 2020

09.00 o powrót do zdrowia dla chorych i potrzebne łaski dla ich opiekunów

17.30   ++Janina Józefa Sołtys (10/12); Inka, Antoni Madalińscy, Maciej Sołtys

NIEDZIELA PALMOWA 5 kwietnia 2020
+Teresa Jerysz (12/12= 1 r.–zdjęcie zewn. żałoby)

10.30   ++Helena, Bronisław Nowogórscy

12.00   +Małgorzata Elżbieta Dobek (4/12

16.45   GORZKIE ŻALE (6)

17.30   ŻYWY RÓŻANIEC: Aby Jezus Zmartwychwstały wylał na cały świat Boże miłosierdzie

Liturgia:

Wejście Kiedy ranne/Wszystkie nasze:
Wielu snem śmierci upadli/ A gdy już niebo osiądziem

akt pokutny  Któryś za nas cierpiał rany 3x

przygotowanie darów recytowane

przeistoczenie tajemnica wiary

komunia św.  Święty Boże z wersetami

dziękczynienie  Duszo Chrystusowa
zakończenie Zbawicielu świata wybaw nas! Salvator mundi salva nos!  Zbawicielu Świata wybaw nas!