loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 21-28 luty 2018

Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świetej w dniach 21-28.02.2018 r. Ziemia święta to piąta ewangelia, którą możemy zobaczyć i odkryć śladami Jezusa i naszej wiary. 

Cena 3100 zł zawiera: Przejazd Miedzyzdroje - lotnisko Poznań - Miedzyzdroje; Bilet lotniczy Poznań – Tel Awiw – Poznań, opłaty lotniskowe, transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania, zakwaterowanie (6 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach klasy turystycznej – zgodnie z programem Pielgrzymki, 2 posiłki dziennie, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania oraz opiekę duchową Księdza, ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu, system tour guide podczas zwiedzania Jerozolimy i Betlejem.

Cena nie zawiera: Wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programie, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowcy i przewodnika, kosztów realizacji programu (razem 110 USD/os. płatne na miejscu), składki na TFG 13 zł/os. do płatności w biurze.

  1. Program jest ramowy i  kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Centralnym punktem każdego dnia jest Msza Święta.
  2. Zakwaterowanie w Tyberiadzie oraz w Betlejem w hotelach klasy turystycznej.
  3. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne.
  4. Możliwość zakwaterowania w Jerozolimie zamiast Betlejem -  dopłata 500 PLN
  5. Zniżka dla dziecka 2-12 lat, zakwaterowanego z 2 osobami dorosłymi – 300 zł
  6. Dopłata do pokoju 1 osobowego – 600 PLN
  7. Kurs przyjęty do kalkulacji to 3,7. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.
  8. Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,2 % wartości imprezy
  9. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu
  10. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 42 osób

 

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:

ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe)  do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu)  KL 100.000 EUR, NNW 4.000 EUR , BP 400 EUR

Możliwy zakup Gwarancji Niezmienności Ceny za dopłatą 65 zł/os

Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

POZ- TLV    05:45   10:55

TLV - POZ   20:45   00:20 (28.02)

 

Ramowy program:

Dzień 1. MIĘDZYZDROJE - POZNAŃ – TEL AWIW – CEZAREA – HAIFA - TYBERIADA

Zbiórka przy kościele pw. św. Piotra w Miedzyzdrojach 20.02.2018 o godz. 23.00. nastepnie przejazd na lotnisko do Poznania na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo – paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona (21.02.2018 ok. godz.11.00). Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta oraz przewodnikiem. Przejazd nadbrzeżną równiną do Cezarei. Cezarea jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu. Przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miasta Izraela, malowniczo położonego nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel. Zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Na Górze Karmel zobaczymy także Kościół Stella Maris, zbudowany nad grotą wiązaną w żydowskiej i chrześcijańskiej tradycji z prorokiem Eliaszem i jego uczniem. Sprzed Kościoła rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na wybrzeże. Przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie w hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg. (ok 170 km)

Dzień 2. TYBERIADA - TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ - YARDENIT

Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w Kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca w którym Jezus dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb by nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk. Współczesny Kościół Rozmnożenia zbudowano na miejscu bizantyjskiej świątyni, w której zachowała się kolorowa mozaika podłogowa. Obok gdzie zmartwychwstały Jezus ukazał się po raz trzeci apostołom znajduje się Kościół Prymatu św. Piotra. Przejazd na Górę Błogosławieństw, miejsca gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa, gdzie według Ewangelii wygłosił On więcej kazań i uczynił więcej cudów niż gdziekolwiek indziej. Tutaj znajdują się pozostałości po synagodze z II w. n.e. prawdopodobnie zbudowanej na ruinach tej, w której nauczał Jezus. Rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim Przejazd do Yardenitu – symbolicznego miejsca chrztu Jezusa. Odnowienie chrztu przez zanurzenie w wodach Jordanu ma przypominać ten, którego Jan Chrzciciel udzielił samemu Jezusowi. Powrót do hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg. (ok 40 km)

Dzień 3. KANA GALILEJSKA – NAZARET -  GÓRA TABOR - BETLEJEM

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. W miejscu tym wybudowano Kościół Franciszkanów. W środku można zobaczyć stare stągwie, a także fragment średniowiecznej mozaiki podłogowej. Przejazd do Nazaretu. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Wnętrze świątyni zdobi cykl malowideł o tematyce maryjnej. Można tu zobaczyć Matkę Boską o skośnych oczach, w turbanie i afrykańskim stroju w krzykliwych kolorach. W tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Marii radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Przejście do Kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii. Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsce Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do Betlejem, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (ok 250 km)

Dzień 4. BETLEJEM – TEL AWIW

Śniadanie w hotelu. Nawiedzenie Betlejem. Nad miastem góruje Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi. Bazylika Narodzenia Pańskiego jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich, w której odprawiane są nabożeństwa. Do bazyliki przylegają klasztory i Kościoły ormiańskie, grecko prawosławne i katolickie, a wśród nich m.in. Kościół św. Katarzyny. W odległości 300 m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna. Tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa. W trakcie karmienia krople mleka upadły na skałę zmieniając na mlecznobiały kolor. Następnie przejazd do Tel Awiwu. W sezonie letnim ok. 3 godzinny pobyt na publicznej plaży. Czas wolny na kąpiel i opalanie się (należy zabrać własne ręczniki). Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.  (ok. 150 km)

Dzień 5. JEROZOLIMA

Śniadanie w hotelu. Wizyta na Górze Oliwnej, skąd roztacza się niesamowita panorama Starego Miasta. Nawiedzenie Kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, której tekst w prawie 60 językach umieszczono na ścianach Świątyni. Następnie przejście do Kościoła klasztornego Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. Zobaczymy także Cmentarz Żydowski na zachodnim zboczu Góry Oliwnej. Tradycja żydowska mówi, że właśnie tutaj rozpocznie się zmartwychwstanie ludzi w dniu Sądu Ostatecznego, a Mesjasz wprowadzi zmartwychwstałych prze pobliską Złotą Bramę na Wzgórze Świątynne. U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii Tuż obok Świątyni rozciąga się Ogród Oliwny – Getsemani, w którym Jezus został zdradzony. Rosnące to drzewa oliwne mają ok. 2000 lat. Według legendy wyrosną ponownie w dniu Sądu Ostatecznego.  Wejście brama Lwów na obszar Starego Miasta. „Via Dolorosa” – Droga Krzyżowa, to ciąg wąskich uliczek i umieszczonych przy nich XIV stacji Męki Pańskiej. Stacje od I do IX usytuowane są w budynkach przylegających do ulic a od X do XIV w Bazylice Grobu Pańskiego. Od Twierdzy Antonia (tu Jezus usłyszał wyrok) do Grobu Pańskiego prowadzi ok. 1450 kroków (ok. 1200 m.).Bazylika jest jedną z  najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice i ołtarze, i odprawia nabożeństwa w swoim obrządku. Najważniejsze miejsca w niej to zabudowany pagórek, na którym wedle tradycji ukrzyżowano Jezusa (po hebrajsku zwany Golgota, po łacinie Kalwaria) oraz Jego grobowiec. Przejście pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim, to najważniejsze  miejsca dla wszystkich Żydów. Są to pozostałości drugiej Świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego. Przejście na Górę Syjon. Zobaczymy Kościół Zaśnięcia NMP, okazałą benedyktyńską budowlę wzniesioną w miejscu, gdzie wedle tradycji Maria zapadła w wieczny sen. Następnie udamy się do Wieczernika, najważniejszego dla chrześcijan miejsca na Górze Syjon, miejsca ostatniej wieczerzy. To tutaj miały miejsce najbardziej doniosłe wydarzenia: ustanowienie Eucharystii, pojawienie się zmartwychwstałego Jezusa, zesłanie Ducha Świętego. Na wschodnim zboczu Góry Syjon stoi Kościół św. Piotra „In Galicantu”, czyli „w miejscu gdzie kur zapiał”, a apostoł Piotr trzy razy zaparł się Jezusa.. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg. (ok. 50 km)

Dzień 6. JERYCHO – QUMRAN – MORZE MARTWE

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Qumran, miejsca odnalezienia zwojów znad Morza Martwego napisanych przez Esseńczyków.  Z drogi zobaczymy groty, w których odnaleziono manuskrypty. Przejazd nam Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele błotne. Krainy rozciągającej się nad Morzem Martwym nie sposób porównać z żadnym innym miejscem na Ziemi. Przejazd do Jerycho, uchodzącego za najstarsze miasto na świecie. Wznosi się tu Góra Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg. (ok. 250 km)

Dzień 7. BETLEJEM – EIN KAREM - YAD VA SHEM - TEL AWIW –JAFFA

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Wizyta w Ein Karem, niewielkiej biblijnej miejscowości na zachód od Jerozolimy. Zobaczymy franciszkański Kościół Nawiedzenia, zbudowany w miejscu gdzie wedle tradycji Maria odwiedził św. Elżbietę, matkę Jana Chrzciciela. Nad grotą, tradycyjnie uważaną za miejsce w którym urodził się Jan Chrzciciel, wznosi się dziś Kościół św. Jana. Przejazd do Yad Vashem, Muzeum Historii Holocaustu, niezwykłego pomnika, którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Wykorzystano do tego najnowsze techniki multimedialne.  Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Wśród 20 tys. Sprawiedliwych jest aż 6 tys. Polaków. Do niedawna każdy z uhonorowanych miał przy muzeum zasadzone drzewko, teraz otrzymują imienne tabliczki. Czas wolny na lunch. Następnie przejazd do Tel Awiwu. Zwiedzanie starej części miasta, Jafy. Według Starego Testamentu założył ją po biblijnym potopie jeden z synów Noego, Jafet. Przejście uliczkami starego miasta, Ścieżką Horoskopu. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo – paszportowa, wylot.

Dzień 8. POZNAŃ

Przylot do Poznania (28.02.2018 ok. godz. 00:30). Przejazd do Międzyzdrojów.Zakończenie Pielgrzymki (ok. 5:00 w Miedzyzdrojach) 

kontakt z Ks. Tomasz: tomasztylutki@gmail.com