RENOWACJA NACZYŃ I PARAMENTÓW LITURGICZNYCH
Śp. ks. proboszcz Marian Jan Wittlieb rozpoczął jeszcze przed swoją śmiercią renowację naczyń i paramentów liturgicznych, które używamy podczas nabożeństw.

Sa to min. kielichy mszalne z patenami, kustodia, tabernakulum, dzwonki, gong, trybularze, krzyż procesyjny, akolitki, kropidła i naczynia na wodę święconą, tacki chrzcielne, sygnaturka dzwonka, pateny komunijne i sakramentalne. Prace są przeprowadzane w zakładzie renowacyjnym w Poznaniu. Naczynia na początku są poddawane oczyszczeniu, a następnie pozłacane metodą galwaniczną, w wyniku czego odzyskują swój dawny blask. Dzięki temu, dalej mogą służyć naszej Wspólnocie podczas sprawowania Eucharystii i sakramentów.
Bóg zapłać za wszelkie wsparcie w podjętych pracach, które chcemy dokończyć zgodnie z wolą śp. ks.proboszcza Mariana i zadbać o ich piękno na kolejne lata.
x.TT