loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2021 W NASZEJ PARAFII

Czas epidemii w naszym kraju i na świecie, sprawia, że tegoroczne święta Wielkanocne przeżyjemy trochę inaczej. Oprócz głównych liturgii w naszej świątyni, można też uczestniczyć w tym czasie w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy przekazywanych nam przez telewizję, Internet lub radio w mediach publicznych.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK 1 kwietnia 2021

19.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej – Dziękczynienie za Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa

21.00 ZAKOŃCZENIE ADORACJI I MODLITWY

 

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ 2 kwietnia 2021

od 9.00 ADORACJA I MODLITWA INDYWIDUALNA W KOŚCIELE

15.00   Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa (prowadzą „Matki w modlitwie”)

19.00   LITURGIA KRZYŻA - PASJA

21.00 ZAKOŃCZENIE ADORACJI I MODLITWY

 

WIELKA SOBOTA 3 kwietnia 2021

od 9.00 ADORACJA I MODLITWA INDYWIDUALNA W KOŚCIELE PRZY GROBIE PAŃSKIM

POŚWIĘCENIE POKARMÓW: GODZ.10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.00; 15.00; 16.00 (w kościele w małych grupach i na zewnątrz świątyni na świeżym powietrzu)

 

23.00 LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ (zabieramy świece chrzcielne)

01.00 Zakończenie liturgii procesją Rezurekcyjną Zmartwychwstania Pańskiego

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA i PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 4-5 kwietnia 2021

MSZE ŚW. WEDŁUG PORZĄDKU NIEDZIELNEGO: 9.00; 10.30; 12.00; 17.30

 

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ – PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ

 

Z naszego kościoła jest także codzienna transmisja nabożeństw on-line na kanale youtube – wystarczy wpisać parafia miedzyzdrojeZadbajmy podczas oglądania takiej transmisji o odpowiedni czas, skupienie, modlitwę i katechezę rodziną, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Warto przygotować stół, nakryć go białym obrusem, postawić krzyż i zapalić świecę oraz zadbać o godny ubiór (np. na wzór wizyty kolędowej, gdzie podobnie przygotowujemy nasze mieszkania).

Wielki Czwartek Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej i w Wielki Piątek Mękę Pańską sprawować będziemy o godz. 19.00, a w Wielką Sobotę, tj. w Wigilię Paschalną liturgię wielkanocną rozpoczniemy o godz. 23.00W oba dni świąteczne Msze Święte są przewidziane o godzinie 9.00, 10.30, 12.00 i 17.30. 

Kościół jest codziennie otwarty do indywidualnej adoracji. Zapraszamy do duchowej jedności i modlitwy. 

Nie odkładajmy też spowiedzi wielkopostnej. Ze względu na zakaz zgromadzeń możemy ją odbyć nie naruszając norm bezpieczeństwa w każdy dzień tego tygodnia pół godziny przed poranną lub wieczorną Eucharystią, a w dni Triduum Sacrum (tj. w czwartek, piątek i sobotę) już od godziny 18.00. 

Większość modlitewnych spotkań będziemy przeżywać w światyni i duchowo w naszych mieszkaniach, którą mają się stać Domowymi Kościołami. 

Poświęcenie pokarmów odbędzie sie w światyni i na zewnątrz kościoła na świeżym powietrzu od godz. 10.00 do 16.00 (co godzinę). Może też się dokonać w gronie rodzinnym przez WSPÓLNE odmówienie w sobotę, lub przed pierwszym posiłkiem wielkanocnym znanej modlitwy przed jedzeniem, (którą przecież odmawiamy codziennie): POBŁOGOSŁAW PANIE BOŻE NAS I TE DARY, KTÓRE Z TWOJEJ DOBROCI SPOŻYWAĆ BĘDZIEMY. PRZEZ CHRYSTUSA, PANA NASZEGO. AMEN. Obrzęd poświęcenia pokarmów znajdziemy też na stronie internetowej parafii (www.parafia.miedzyzdroje.pl). Wodę do poświęceń można pobrać w świątyni (do przyniesionego ze sobą pojemnika lub pobrać przygotowane (napełnione już) buteleczki).

Wszystkim naszym Parafianom, którzy tak wyjątkowo spełniać będą w rodzinach czynności kapłańskie, jak również innym mieszkańcom i naszym Gościom, życzymy serdecznie pokoju serca: SZCZĘŚĆ BOŻE! Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!  Chrystus zmartwychwstał. Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja! 

                 Międzyzdrojscy Kapłani

 

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW PRZED WIELKANOCNYM POSIŁKIEM

Po zgromadzeniu się przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:  

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Wszyscy żegnają się i odpowiadają: Amen.

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja. Wszyscy odpowiadają: Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja

 

Prowadzący odmawia modlitwę poświecenia pokarmów: 

Panie Jezu Chryste, prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zmartwychwstania, abyśmy mogli się radować z udziału w Twoim życiu.  Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i w Komunii świętej dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb (czyni znak krzyża dłonią nad pieczywem). Baranku Boży, który obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy (czyni znak krzyża dłonią nad pokarmami), które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego, którego Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej wieczerzy. Pobłogosław naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.  Chryste, życie i Zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia. Daj nam wszystkim dojść do wieczystej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.  

 

Udzielający błogosławieństwa kropi w milczeniu pokarmy wodą święconą. Możemy złożyć sobie życzenia wielkanocne i podzielić się tradycyjnie jajkiem.

 

 

x.TT