loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

„Z miłosierdziem od serca do dłoni”, czyli „Szlachetna Pomoc” w Międzyzdrojach

Świąteczny grudniowo-styczniowy czas Bożego Narodzenia w naszym mieście i parafii obfitował w różne akcje charytatywne, mające na celu zwrócenie uwagi na osoby i rodziny potrzebujące pomocy. Ludzie dobrej woli i wolontariusze zaangażowali się min. w: Szlachetną Paczkę, Paczuszkę dla Maluszka, Paczkę dla Rodaka na Wschodzie czy Jałmużniczy Kosz. 

Jedną z takich form pomocy jest Ogólnopolska Akcja „Szlachetna Paczka”, która już po raz drugi została zorganizowana w naszym mieście i gminie pod hasłem „Lubię ludzi” przy współpracy z Parafią pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach.  

Grupa chętnych wolontariuszy zgłosiła się już na przełomie września i października. Przeszli oni specjalne szkolenie wprowadzające do „mądrej pomocy”. Następnie wolontariusze udali się na przeprowadzenie wywiadów do rodzin. Udało nam się znaleźć 11 rodzin, które zakwalifikowały się do pomocy. 

„Wszystkie rodziny zostały obdarowane świątecznymi paczkami, chociaż ideą „Szlachetnej Paczki” nie jest tylko pomoc materialna. Do projektu zostają włączone rodziny z potencjałem, które znalazły się w ciężkiej sytuacji, ale z widoczną szansą na zmianę. Obecność w rodzinie wolontariuszy oraz paczka mają pobudzić chęć rodziny do dalszego działania o polepszenie obecnej sytuacji życiowej. Pomoc nie kończy się wraz z otrzymaniem paczki, ale wolontariusze będą jeszcze kilkukrotnie spotykać się ze swoimi podopiecznymi, aby ich wspierać i pomaga” – mówi Marysia – liderka Szlachetnej Paczki.

Finał „Szlachetnej Paczki” miał miejsce tym razem w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach, gdzie wolontariusze pakowali otrzymane od darczyńców i ze zbiórek paczki i rozwozili je do rodzin. W pomoc przy transporcie prezentów zaangażowali się międzyzdrojscy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz firma „Domy Wczasowe AMW Rewita”. Nasza radość jako wolontariuszy była równie wielka jak obdarowanych. 

Ponadto z „Jałmużniczego Kosza” udało nam się przygotować 65 paczek dla najuboższych z naszej parafii. Paczuszki z kosmetykami powędrowały także do maluszków przez Fundację „Bractwo Małych Stópek”. Natomiast Strażacy z OSP Międzyzdroje wysłali swoje zebrane paczki dla rodaków na kresach wschodnich, w tym roku na Litwę.

Ogromne podziękowania za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie należą się wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, których szczodre i wrażliwe serce mocno nas wszystkich zaskoczyło. Szczególne podziękowania kieruję do wolontariuszy, bez których trudno byłoby dokonać takich „cudów”. Za pomoc w zorganizowaniu akcji dziękujemy również Międzynarodowemu Domowi Kultury,  Strażakom z OSP Międzyzdroje, Paniom z Ośrodka Pomocy Społecznej, młodzieży i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 1, Caritas Parafii pw. św. Piotra Apostoła, AMW „Rewita”, Fundacji „Motywacja i Działanie”, „Przepysznej Kawiarni”, sklepowi „Graffiti” oraz wszystkim pozostałym osobom, ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu. Niech Miłosierny Bóg będzie wzorem we wszystkich dobrych pragnieniach „od serca do dłoni”.

 

x.TT