dodano: 2017-11-30 12:20:18 edycja: 2017-12-11 17:56:56 autor: 1 odsłon: 3153

Chrzest

UROCZYSTE UDZIELANIE SAKRAMENTU CHRZTU  ŚWIĘTEGO w II. niedzielę  miesiąca, w  liturgii mszalnej o godz. 9.00.

Po uzgodnieniu w kancelarii parafialnej możliwe są też inne terminy, jednakże z wyłączeniem okresu Adwentu i Wielkiego Postu, a także piątków całego roku, chyba że przypada w nie liturgiczna uroczystość.

Przy sporządzaniu świadectwa chrztu w kancelarii parafialnej, rodzice dziecka niech okażą Odpis Skrócony Aktu Urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego. Starannie dobrani rodzice chrzestni powinni być osobami dojrzałymi w wierze katolickiej (m.in. przyjęli już sakrament bierzmowania). Jeśli zamieszkują oni poza Międzyzdrojami, wypada, aby świadectwo o nich wystawił ich ksiądz proboszcz miejsca ich zamieszkania. Niech będą to ludzie bez przeszkód w przyjmowaniu Komunii św. według prawa Kościoła. W akcie chrztu zostaną zanotowane ich dane: nazwisko i imię, rok urodzenia, zawód, adres.

Uroczyste udzielanie sakramentu chrztu świętego w naszej parafii jest zwykle w drugą niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 9.00 (może jednak z wyjątkiem czasu adwentowego i wielkopostnego ze względu na ich specyficzny charakter).

Jest ono poprzedzone przygotowaniem rodziców i chrzestnych (zwykle w piątek przed chrztem) do tego wielkiego wydarzenia rodzinnego.

Msza św. chrzcielna, podczas której dziecko otrzyma sakrament chrztu św. jest sprawowana w intencji dziecka, rodziców i chrzestnych.

Wymagania dotyczące rodziców chrzestnych:

Chrzestnym może być osoba, która:

Chrzestnym nie może być osoba:

30 listopada 2017r. 11 grudnia 2017r. 1 3153