Konkurs Musica Sacra 2024

Od poniedziałku 17 czerwca do czwartku 20 czerwca 2024 roku w kościele parafialnym w Międzyzdrojach trwają przesłuchania konkursowe Musica Sacra w ramach 59 Festiwalu Pieśni Chòralnej im. Prof. Jana Szyrockiego. Chòry, które przyjechały do nas z różnych części Polski oraz z Filipin prezentują dziennie po 3 lub 4 kompozycje, łącznie mają 15 minut do dyspozycji. Zazwyczaj są to chòry uniwersyteckie albo szkoły muzyczne, ale nie tylko. W kościele prezentowane są wyłącznie utwory sakralne o godzinie 16.00. Natomiast druga część jest o godzinie 19.30 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Większość pieśni jest w języku łacińskim. Artyści swym talentem ukazują nam piękno muzyki religijnej rożnych kompozytorów i autorów z różnych epok.