dodano: 2018-10-06 01:27:06 edycja: 2018-10-23 10:25:42 autor: 45 odsłon: 643

MSZA ŚW. NA LESNEJ POLANIE WPN KU CZCI ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU

Międzyzdroje słyną w Polsce i na świecie ze swoich walorów turystycznych, które oprócz pięknego położenia nad morzem, mają swój urok także w malowniczym, pełnym zieleni usytuowaniu, w otulinie Parku Narodowego.

Od lat w bliskości wspomnienia liturgicznego św. Franciszka z Asyżu – patrona przyrody i ludzi dbających o jej piękno, Parafia pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach przy współpracy z Nadleśnictwem Międzyzdroje  i Wolińskim Parkiem Narodowym organizuje liturgiczne dziękczynienie za dzieło stworzenia i za osoby opiekujące się przyrodą.

W niedzielne popołudnie 7 października na Leśnej Polanie Mszalnej na terenie leśnym parku odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył nowy proboszcz z parafii MB Jasnogórskiej  w Lubinie/Wapnicy – ks. dr Grzegorz Jankowiak. Kaznodzieja przypomniał licznie zebranym wiernym o dziele stworzenia przez Boga, o wzajemnej komunii człowieka z otaczającym światem i odpowiedzialności na niego. Poprzez poznawanie świata i  dbanie o piękno przyrody, chwalimy i poznajemy jego Stwórcę. „Pochwalony bądź, Panie mój“- śpiewał święty Franciszek z Asyżu. W tej pieśni przypomniał, że nasz wspólny dom jest jak siostra, z którą dzielimy istnienie, i jak piękna matka, biorąca nas w ramiona: „Pochwalony bądź, mój Panie, przez siostrę naszą, matkę ziemię, która nas żywi i chowa, wydaje różne owoce z barwnymi kwiatami i trawami” - przypomniał te słowa papież Franciszek w swojej ekologicznej encyklice Laudato si.

Na zakończenie Eucharystii, „ludzie lasu“ wyrazili swoją wdzięczność za wzniosłą liturgię i zachęcili wszystkich do dbania o przyrodę. Następnie ks. Grzegorz poświęcił ogień i przygotowane przez leśników jabłka, które każdy mógł sobie zabrać do domu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom i w duchu franciszkańskim wspólnie dbajmy o nasz dom – przyrodę i chwalmy naszego Boga Stwórcę. Pokój i dobro!

06 października 2018r. 23 października 2018r. 45 643