MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA ON-LINE Z NASZEGO KOŚCIOŁA
Codzienna transmisja Mszy św. i nabożeństw z naszej światyni. Niedziela: 9.00, 10.30, 12.00, 17.30. W tygodniu: 9.00 i 17.30. Codzienna Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 8.45, a Różaniec o godz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o ustanie epidemi wirusa. Droga Krzyżowowa w piątki o godz. 16.45, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.45. Kościół jest codzinnie otwarty do indywidualnej adoracji i modlitwy. Zapraszamy do duchowej jedności i wspólnoty ducha.
W związku z udzieloną dyspensą od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. osobom w podeszłym wieku, wiernym, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem zapraszamy do zapoznania się z informacjami o ogólnopolskich transmisjach Mszy św. i rodzinnej wspólnotowej modlitwy. Uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii dla katolikow jest obowiązkowe, wynika z to III przykazania Dekalogu oraz I przykazania kościelnego. Wszystkich innych, dobrze czujących się zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni według normalnego porządku Mszy św. (max. 50 osób - pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję Mszy św. na dany dzień i godzinę). Twórzmy jedną, solidarną, wspomagającą się wspólnotę ludzi wiary odpowiedzialnych za siebie.
Z naszego kościoła jest także codzienna transmisja nabożeństw drogą on-line na kanale youtube - parafiamiedzyzdroje - https://www.youtube.com/watch?v=2twKItMH0A8
Przypominamy, aby zwracać szczególną uwagę na zachowywanie podstawowych zasad higieny. Kto ma obawy przed zarażeniem, ten nie powinien w tym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach (są one na ten czas puste) oraz znak pokoju przekazywać sobie przez skinienie głowy, a Komunię św. można przyjąć do rąk. Bądźmy też wsparciem i pomocą dla ludzi starszych i samotnych w rodzinie i sąsiedztwie.
Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów nie mogą przystąpić do Komunii św., aby przyjmowali ją na sposób „duchowy”. Jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu, oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
Chrystus daje nam słowa nadziei: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa chcemy dbać o całego człowieka, z jego duszą i ciałem.
Prosimy wszystkich ludzi wierzących o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek ciężkich i nieuleczalnych chorób. Módlmy się o zdrowie dla chorych, za tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personel medyczny oraz wszystkie służby sanitarne. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.
Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych.
Tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach”. „W związku z tym zachęcamy wszystkich wiernych, aby poza liturgią nawiedzali kościoły na gorliwą modlitwę osobistą, jest to nasz Boży dom modlitwy.
Zgodnie z Tradycją Kościoła zachęcamy do śpiewania w naszych kościołach suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.
Zapraszamy na transmisje liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej oraz Niedzieli Zmartwychwstania sprawowane w Bazylice Katedralnej św. Jakuba w Szczecinie. Transmisja przez internet, na antenie radiowej i telewizyjnej.
Program celebracji oraz transmisji:
Wielki Czwartek
- Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00;
(transmisja: www.katedra.szczecin.pl, Radio PLUS Szczecin)
Wielki Piątek
- Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00;
(transmisja: www.katedra.szczecin.pl, Radio PLUS Szczecin)
Wielka Sobota
- Wigilia Paschalna o godz. 21.00;
(transmisja: www.katedra.szczecin.pl, Radio PLUS Szczecin oraz TVP3 Szczecin)
Niedziela Wielkanocna:
- Msza świeta o godz. 10.30
(transmisja: www.katedra.szczecin.pl, TVP3 Szczecin)
- Msza świeta o godz. 12.00
(transmisja: www.katedra.szczecin.pl, Radio PLUS Szczecin)
Poniedziałek Wielkanocny
- Msza świeta o godz. 12.00
(transmisja:www.katedra.szczecin.pl, Radio PLUS Szczecin)
Gdzie można jeszcze zobaczyć niedzielne Msze święte w ogólnodostępnych kanałach telewizji naziemnej? Oto Lista:
- 7:00 TVP 1 - z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
- 7:00 TVP Info - Dla niesłyszących z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
- 7:00 TV Republika - z parafii pod wezwaniem Świętego Augustyna w Warszawie
- 9:00 TVP 3 Opole
- 9:30 TV TRWAM - z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
- 10:00 TVP 3 Lublin
- 10:00 TVP 3 Bydgoszcz
- 10:55 TVP 1 - z Jasnej Góry
- 12:00 TVP 1 (Anioł Pański)
- 13:00 TVP Polonia - z kościoła pw. św. Joachima w Sosnowcu
- 15:00 TVP Koronka do Bożego Miłosierdzia
Msze święte będą również transmitowane przez dwa kanały informacyjne. Gdzie oglądać transmisje? Oto lista:
- 9:00 Polsat News
- 11:00 TVN 24
Msze święte w Radiu. Gdzie można wysłuchać?
Transmisje będzie można też posłuchać na antenie radia. Dla osób, które nie będą mogły skorzystać z transmisji wideo w internecie czy w telewizji, transmisja radiowa będzie idealnym rozwiązaniem.
Gdzie można będzie wysłuchać transmisji z Mszy świętych? Oto lista:
- 9:00 Polskie Radio Program 1
- 9:00 Radio Maryja
- 10:00 Katolickie Radio Podlasie
x.TT