dodano: 2019-11-04 14:07:12 edycja: 2019-11-04 14:07:28 autor: 45 odsłon: 1379

Niecodzienna wizyta ks. Jose Maniparambila w Międzyzdrojach

W niedzielę 3 listopada br. w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach gościliśmy ks. dr. Jose Antonio Maniparambila z Indii, który obecnie przebywa w Polsce głosząc nauki rekolekcyjne. Wizyta na Pomorzu Zachodnim, to cykl spotkań "Narodzić się na nowo", które odbywały się w dniach 3-5 listopada w Szczecinie.

Organizatorem wizyty i spotkań są: Fundacja Life Surfers oraz Wspólnota Dom Baranka. Ks. Jose Maniparambil jest profesorem biblistyki oraz znanym i cenionym rekolekcjonistą w wielu krajach świata. Jest katolickim kapłanem obrządku syromalabarskiego, którego korzenie sięgają św. Tomasza Apostoła. Jest siódmym z dziewięciorga rodzeństwa. W 25. roku życia 1989 r. w Diecezji Irinjalakuda otrzymał święcenia kapłańskie. Po 10 latach ukończył studia doktoranckie. Wyjątkowe zrozumienie Biblii księdza Jose pomaga słuchaczom zmieniać swoje życie w praktyce. Do tej pory napisał 45 książek w swoim ojczystym języku Malayalam, które są tłumaczone na inne języki świata.

W międzyzdrojskiej świątyni skierował on słowo Boże o Eucharystii do rodziców i dzieci, przygotowujących się do I komunii św.

04 listopada 2019r. 04 listopada 2019r. 45 1379