OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 2 KWIETNIA 2018

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!  PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

Dzisiaj ofiarujemy nasze datki Wydziałowi Teologicznemu Uniwersytetu Szczecińskiego i Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu.

W Wielki Piątek Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczęliśmy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane w najbliższą niedzielę do puszek i przekazane Caritas diecezjalnej będą  przeznaczone na utrzymanie ośrodków dla bezdomnych i samotnych matek w naszej archidiecezji.

Święta Siostra Faustyna, apostołka Jezusa Miłosiernego, której szczątki przechowujemy także w naszym relikwiarzu, zostanie uczczona Koronką do Miłosierdzia Bożego przed każdą Mszą świętą.

Międzyzdrojskie Kino „Eva” zaprasza nas na film „Miłość i Miłosierdzie” o przesłaniu Bożego Miłosierdzia przez św.s.Faustynę.

W niedzielę 28 kwietnia o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Miłość większa niż.... Manifestacja w obronie życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie odbędzie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Podczas Mszy Świętej będzie można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy także do uczestnictwa w zbiórce artykułów higienicznych dla niemowląt, które będzie można składać przed rozpoczęciem Marszu przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Zebrane artykuły zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie.

Od 1. do 3. maja w Goleniowie spotyka się młodzież archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Zapisy i Informacje u katechetów.

Dziękując wszystkim za modlitwę i ofiarność, na cały okres Świąt Wielkanocnych naszym Parafianom i Gościom składamy serdeczne życzenia:  SZCZĘŚĆ BOŻE! WESOŁEGO  ALLELUJA!

ks.Marian Jan Wittlieb – proboszcz,

ks. Tomasz - wikariusz