loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH i DZIEŃ ZADUSZNY - 1-2 listopada 2019

Wypominki odprawiane będą przez cały listopad od poniedziałku do piątku o godz. 16.45.

Nabywając książeczkę z modlitwami za zmarłych na każdy dzień tygodnia (1 zł,  a z dobrowolnej większej ofiary zostanie przeznaczony 1 zł na Mszę św. 28 listopada o 17.30 za dusze, które już nie mają na ziemi żyjących krewnych, którzy mogliby ją ufundować). 
        Na czym polega czyściec i pomoc duszom czyśćcowym pomoże zrozumieć niewielki tomik (5 zł), zawierający naukę Objawienia Bożego o czyśćcu i jak ją Kościół podaje. 

W dzisiejszą Uroczystość Wszystkich Świętych  liturgia będzie w kościele o godz. 9.00, 10.30 i 17.30, a na cmentarzu Msza św. ze zwyczajowym poświęceniem grobów o godz.13.00; „Zaduszki Morskie” pod molo będą dzisiaj  o godz. 18.45

Ze względu na zajęcia świąteczne w tym dniu spowiedź miesięczną proszę przyjmować w inne dni.

W Dniu Zadusznym o Boże miłosierdzie dla Zmarłych wstawiać się będziemy o godz. 9.00  poprzedzając Mszę św. Koronką do Miłosierdzia Bożego i  o 17.30 z uprzedzającym różańcem.

Zachęcamy od 1 do 8 listopada do skorzystania z Odpustów Zupełnych, które możemy ofiarować za dusze w czyśćcu  cierpiące. Czynimy to przez pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza i odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz będąc w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi) przyjąć Komunie św.  i ofiarować modlitwę w intencji Ojca Świętego. 

W I sobotę miesiąca ks. Tomasz odwiedzi obłożnie chorych. Wśród nich powstaje nowa grupa Żywego Różańca. 

Międzyzdrojanom i Gościom na mocne przekonanie, iż Pan Bóg również po ziemskiej śmierci troszczy się o nas, obficie: SZCZĘŚĆ BOŻE!

                         ks. Marian Jan Wittlieb, proboszcz                                       

Liturgia Wejście: Kłaniam się Tobie 1-2 
Przygotowanie darów: Jeden chleb 1 
Komunia św.: Litania do wszystkich świętych (rec.) Dziękczynienie: Błogosławieństwa ewangeliczne; OTO PAN BÓG PRZYJDZIE 
Zakończenie: Pod Twą obronę 1          

X.TT