TABLICA PAMIĄTKOWA KU PAMIĘCI ZMARŁEGO ŚP. KS. PROBOSZCZA MARIANA JANA WITTLIEBA

Z inicjatywy Parafian, Przyjaciół i Mieszkańców naszego miasta została ufundowana kamienna tablica jako epitafium ku pamięci zmarłego ks. proboszcza Mariana Jana Wittlieba.

Epitafium zostało odsłonięte i poświęcone w świątyni miesiąc po pogrzebie tj. 10 kwietnia 2021 podczas wieczornej Mszy św. o godz. 17.30.

Zgodnie z wolą śp. ks. proboszcza Mariana została też wydana pośmiertne książka jako II tom jego poezji z dodatkiem wpisów księgi kondolencyjnej i zebranych przemówień i kazań z uroczystości pogrzebowych. Książkę można nabyć w kościele.

Na skwerze przykościelnym zostało też zasadzone drzewo grabowe ku pamięci śp. ks. prałata Mariana w podziękowaniu za jego kapłańską posługę.

Bóg zapłać za wszelkie wsparcie w podjętych pracach i dziełach pamięci.