loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY - 1 i 2 listopada 2018

Liturgia Uroczystości Wszystkich Świętych w czwartek 1 listopada w kościele będzie o godz. 9.00, 10.30 i 17.30; także wieczorna Msza św. w środę jest liturgią uroczystości. W miejsce  modlitwy o godz. 12.00 jest modlitwa na cmentarzu o godz. 13.00; w jej czasie zostaną poświęcone wszystkie, zwłaszcza nowo postawione nagrobki i pomniki. Nabożeństwo żałobne „Za tych, którzy nie wrócili z wody” będzie o godz. 18.45 na brzegu Bałtyku (pod molo). Na wysokości mola ułożymy świetlny znak krzyża z przyniesionych zniczy i świec.

W Dniu Zadusznym 2 listopada i przez cały miesiąc od poniedziałku do piątku o 16.45 będą czytane wypominki w czasie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą świętą. Koperty wypominkowe na listopad można pobrać w przedsionku kościoła. Imiona piszemy bez ich odmieniania, tj. w mianowniku. 

I Piątek spowiedź od godz.16.00 i po Mszy św. wieczornej do 19.00. W I Sobotę przed południem ks. Tomasz odwiedzi obłożnie chorych w Międzyzdrojach.

Zachęcamy od 1 do 8 listopada do skorzystania z Odpustów Zupełnych, które możemy ofiarować za dusze w czyśćcu  cierpiące. Czynimy to przez pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza i odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz będąc w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi) przyjąć Komunie św.  i ofiarować modlitwę w intencji Ojca Świętego.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Na tę bogobojną atmosferę w listopadzie wszystkim: SZCZĘŚĆ BOŻE!