loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Festiwal Chóralny „Musica Sacra” w Międzyzdrojach

Już po raz 55. odbywał się Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach. Z racji pandemii został on przesunięty z czerwcowego na grudniowy czas przedświąteczny i odbył się zdalnie, drogą on-line.

Podczas świątecznego spotkania w Międzynarodowym Domu Kultury mogliśmy usłyszeć i obejrzeć na ekranie najlepsze chóry i zespoły, które zrobiły nagrania w swoich miejscowościach. Jednym z głównych punktów festiwalu był konkurs „Musica Sacra”, który w swoim repertuarze - z racji przedświątecznej atmosfery - zaprezentował głównie utwory kolędowe. Jury w składzie: prof. Anna Janosz, prof. Izabella Zielecka-Panek, prof. Monika Mielko-Remiszewska po wysłuchaniu siedmiu zespołów biorących udział w konkursie, przyznało następujące nagrody:

Brązowe Dyplomy dla:

Chóru CANTABOSCO z Sokolnik Las, dyrygentka: Laura Banacka-Sołek

Chóru Dziecięcego VOCI VELOCI ze Szczecina, dyrygentka: Agata Czekalińska

Chóru MADRYGAŁ Legnickiego Centrum Kultury, dyrygent: Dariusz Rzonca

 

Srebrny Dyplom dla:

Chóru Kameralnego FERMATA z Poznania, dyrygent: Mateusz SJ Sibilski

 

Złote Dyplomy dla:

Chóru Uniwersytetu Medycznego z Łodzi, dyrygentki: Anna Domańska, Justyna Przytulska

Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, dyrygentka: Małgorzata Podzielny

Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie, dyrygentka: Sylwia Fabiańczyk-Makuch

 

Nagrodę główną Konkursu „Musica Sacra” – Bursztynową Aureolę św. Piotra Apostoła Jury przyznało: Chórowi Akademii Morskiej w Szczecinie pod batutą prof. Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

Odznaczenie przekazał międzyzdrojski proboszcz ks. prałat dr Marian Jan Wittlieb.

Jury wyraża szczególne uznanie i składa serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom, że pomimo trudnej i niepewnej sytuacji związanej z pandemią podjęli się trudu zorganizowania Festiwalu w formule on-line, zachowując tym samym ciągłość tej najstarszej imprezy chóralnej w Polsce.

Miejmy nadzieję, że uda nam się spotkać w czerwcu 2021 roku.

 

galeria zdjęć na stronie MDK: https://www.mdkmiedzyzdroje.com/index.php?site=galeria&id_wiad=3350

 

x.TT