loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Pielgrzymka międzyzdrojskich dzieci I-komunijnych do sanktuariów fatimskich Szczecina

Miesiąc maj tradycyjnie w Polsce jest miesiącem I komunii św. Wiele parafii jako dziękczynienie za przyjęcie tego sakramentu, wybiera się w pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych.  W sobotni poranek 9 czerwca br. – z błogosławieństwem proboszcza ks. prałata dr. Mariana Jana Wittlieba – dzieci wraz z swoimi rodzicami i duchowym opiekunem udały się do sanktuariów fatimskich Szczecina.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było Sanktuarium Dzieci Fatimskich w parafii pw. św. Tomasza Apostoła na os. Kasztanowym w Szczecinie - Załomiu. Miejsce to zostało poświęcone w zeszłym roku we wrześniu. Jest to wierna kopia sanktuarium w Fatimie. Tam odprawiliśmy dziękczynną Mszę św., po której ks. kan. Marek Maciążek – proboszcz i kustosz tego miejsca przybliżył nam historię dzieci i objawień fatimskich. Zwrócił szczególną uwagę na wezwania Matki Bożej do modlitwy różańcowej, czynienia pokuty i nawrócenia. Po modlitwie, ucałowaniu relikwii i zawierzeniu się opiece Matki Bożej, udaliśmy się w kierunku os. Słonecznego. Tam ks. Przemysław Kryszczyński opowiedział nam historię tego miejsca i rozliczne cuda jakie dokonują się za wstawiennictwem Pani Fatimskiej – Słonecznej Królowej. Odmówiliśmy tam modlitwę różańcową i zawierzyliśmy dzieci i rodziny Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 

 Po duchowych przeżyciach, w drodze powrotnej do domu udaliśmy się na posiłek z niespodziankami do McDonald’sa. Rodzicom dzieci dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Niech sakramentalna łaska Boża daje siłę i odwagę w upodabnianiu się do Chrystusa, a przykład dzieci fatimskich pomaga w świętości.   

ks.Tomasz