loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTENCJE MSZALNE NA WIELKANOC 4-5 KWIETNIA 2021

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

 

Jako międzyzdrojscy duszpasterze (wraz z ks. Stanisławem – kapelanem oraz Siostrami Zakonnymi Boromeuszkami z kaplicy Stella Matutina) dziękujemy wszystkim za nadesłane i wypowiedziane życzenia wielkanocne. W sposób szczególny kierujemy dla naszej wspólnoty parafialnej życzenia ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

Liturgia w oba dni świąteczne według porządku niedzielnego: 9.00, 10.30, 12.00 i 17.30W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie wesprzemy naszymi datkami Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W piątek 9 kwietnia odwiedzimy z posługą sakramentalną i Komunią św. wielkanocną chorych Międzyzdrojan. 

W sobotę 10 kwietnia na wieczornej Mszy św. o godz. 17.30 planujemy odsłonić pamiątkową kamienną tablicę jako epitafium ku pamięci śp. ks. prob. Mariana Jana Wittlieba. Odbędzie się też prezentacja jego nowej książki z poezją oraz dodatkiem pośmiertnym zawierającym nasze kondolencje i teksty wypowiedzianych pożegnań i przemówień. Na skwerze przykościelnym zasadzimy pamiątkowe drzewo pamięci. 

W Wielki Piątek Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczęliśmy nowennę przygotowującą nas do święta Bożego Miłosierdzia. Święta Siostra Faustyna, apostołka Jezusa Miłosiernego, której szczątki przechowujemy także w naszym relikwiarzu, zostanie uczczona Koronką do Miłosierdzia Bożego przed każdą Mszą św. Ofiary składane w najbliższą niedzielę do puszek i przekazane Caritas diecezjalnej będą przeznaczone na utrzymanie ośrodków dla bezdomnych i samotnych matek w naszej archidiecezji.

Dziękując wszystkim za modlitwę i ofiarność w świątecznym przygotowaniu naszego kościoła, plebani, za paczki dla ubogich (dziękując zwłaszcza Liturgicznej Służbie Ołtarza, Scholi Confido, Panu Organiście, grupom duszpasterskim, ludziom dobrej woli), na cały okres Świąt Wielkanocnych naszym Parafianom i Gościom składamy serdeczne życzenia: Wesołych Świąt Wielkanocnych! SZCZĘŚĆ BOŻE!

(EN) Happy Easter; (DE) Frohe Ostern!; (IT) Buona Pasqua!; (FR)Joyeuses Pâques!; (ES)¡Felices Pascuas!; (S) Glad Påsk!; (UA) Христос Воскрес! (Khrystos Voskres!) 

 

ks. Tomasz – wikariusz administrator

 

 

 

INTENCJE MSZALNE

NIEDZIELA WIELKANOCNA 4 kwietnia 2021

CHRUSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ – PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ

09.00   +Krzysztof Lubosz (wspomnienie z ok. urodzin)

10.30   +Dina Kowalewska (3/12)

12.00   +ks. prob. Marian Jan Wittlieb (1 m. po śmierci - 1/12 – int. od Parafian i Żywego Różańca)

            chrzest: Amelia Wanesa

17.30   +Zofia Skwarek (10/12)

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  5 kwietnia 2021

09.00   +Krystyna Kaczmarek (1 m.p.p.)

10.30 +Anna Nowicka (1 m.p.p.)

12.00 +Krystyna Komorowicz (7/12)

17.30   1/+Jadwiga Hołyńska (5/12); 

2/+ks. prob. Marian Jan Wittlieb (rozpoczęcie comiesięcznych Mszy św. w Nowej Wsi Lęborskiej przez rok trwania żałoby – int. od Parafian i Żywego Różańca)

 

WTOREK WIELKANOCNY 6 kwietnia 2021

09.00   +Eugeniusz Droszcz (3/12)

17.30   +Marianna Momot (4 r.)

 

ŚRODA WIELKANOCNA 7 kwietnia 2021

09.00   +Władysława Bartkowiak (1 r.); +Ewa Michalak (11 r.)

17.30   +Sabina Nowaczyk

 

CZWARTEK WIELKANOCNY 8 kwietnia 2021 

09.00   +Janina Czerec (6 r.)

17.30   +Barbara Jadwiga Nowaczyk (9/12)

 

PIĄTEK WIELKANOCNY  9 kwietnia 2021

09.00 w int. chorych Międzyzdrojan i ich opiekunów, o zdrowie dla Mateusza

         (odwiedziny chorych z posługą sakramentalną i Komunią św. wielkanocną)

17.30 +Stanisław Kazimierz Wochna (8/12)

 

SOBOTA WIELKANOCNA 10 kwietnia 2021 

09.00   +Zofia Flakowska (15 r.)

17.30   +Anatol i Agnieszka Kwiatkowscy

2/+ks. prob. Marian Jan Wittlieb (miesiąc po pogrzebie – odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej – epitafium, prezentacja książki, posadzenie drzewa pamięci)

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11 kwietnia 2021

09.00 +Weronika Orzechowska; +Jan i Maria Bigos 

10.30 +Maria Worobiej (6/12)

12.00 1/+Wiktoria, Szczepan Korcz; 2/chrzty: Dariusz, Milan; oraz w intencji Emilii i Dariusza - dziękczynna w 5 rocznicę małżeństwa

17.30 o dary Bożego Miłosierdzia dla Kapłanów, Sióstr Zakonnych, Parafian i Mieszkańców Międzyzdrojów

 

x.TT