Triduum Sacrum

Zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym w kościele w Międzyzdrojach.

W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej odbędzie się o godzinie 18.00. Następnie po zakończeniu liturgii rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy i potrwa do godziny 21.00.

W Wielki Czwartek przyjęci do grona ministrantów zostaną trzej kandydaci: Adam Chorążyczewski, Antoni Szkiela i Tomasz Kozłowski.

W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej również odbędzie się o godzinie 18.00, natomiast droga krzyżowa będzie rozważana o godzinie 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa a zarazem jest to godzina miłosierdzia.

Po Liturgii Męki Pańskiej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim i potrwa całą dobę aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Na nocną adorację można zapisywać się w zakrystii.

W Wielką Sobotę będzie można poświęcić pokarmy od godziny 9.00 do godziny 14.00 co godzinę.

Wigilia Paschalna rozpocznie się o godzinie 23.00 i zakończy się procesją rezurekcyjną dlatego mszy świętej rannej o godzinie 7.00 nie ma.

Dekoracje ciemnicy i grobu Pańskiego przygotował ksiądz proboszcz z pomocą księdza wikariusza, pana Benedykta Kujdy i Liliany Iwaszkiewicz.

Zachęcamy do uczestnictwa w liturgiach i adoracjach.