loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Pielgrzymka międzyzdrojskich dzieci I-komunijnych do sanktuariów fatimskich Szczecina

W przeżywanym obecnie roku fatimskim związanym ze 100-leciem objawień Matki Bożej,  dniu 10 czerwca br. odbyła się autokarowa pielgrzymka dzieci wraz z rodzicami jako dziękczynienie za dar I Komunii św. do sanktuariów fatimskich Szczecina.

W sobotni poranek z błogosławieństwem naszego proboszcza ks. prałata dra Mariana Jana Wittlieba, pełni radości udaliśmy w kierunku stolicy naszej archidiecezji. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było Sanktuarium Dzieci Fatimskich w parafii pw. św. Tomasza Apostoła na os. Kasztanowym w Szczecinie - Załomiu. Ks. kan. Marek Maciążek – proboszcz i kustosz tego miejsca przybliżył nam historię dzieci i objawień fatimskich. Zwrócił szczególną uwagę na wezwania Matki Bożej do modlitwy różańcowej, czynienia pokuty i nawrócenia. Po modlitwie, ucałowaniu relikwii i zwiedzeniu budowanego się jeszcze sanktuarium udaliśmy się w kierunku os. Słonecznego. Tam uczestniczyliśmy w Eucharystii dziękczynnej, gdzie zawierzyliśmy dzieci i rodziny Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. kustosz sanktuarium, ks. prałat Henryk Silko opowiedział nam historię tego miejsca i rozliczne cuda jakie dokonują się za wstawiennictwem Pani Fatimskiej – Słonecznej Królowej.

 Po duchowych przeżyciach, w drodze powrotnej do domu udaliśmy się na posiłek z niespodziankami do McDonald’sa. Rodzicom dzieci dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Niech sakramentalna łaska Boża daje siłę i odwagę w upodabnianiu się do Chrystusa, a przykład dzieci fatimskich pomaga w świętości.   

x.TT