loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

"ZAPYTAJ TATĘ CZY 100-KĘ BIERZE NA KLATĘ"

We wtorek 23 lipca br. na międzyzdrojskiej Promenadzie Gwiazd gościliśmy znanego rapera-pedagoga Dobromiła Makowskiego w ramach projektu profilaktyczno-ewangelizacyjnego „Zapytaj tatę czy 100-kę bierze na klatę!”. Jest to pomysł muzyczno-sportowy z wartościami skierowany do mężczyzn pełniących funkcje taty, bądź przygotowujących się do tej ważne służby. 

Jak opowiadał sam raper, poprzez swoje nawrócenie, doświadczenie Boga i wiary w życiu, a później w wyniku pracy w fundacji pomagającej ludziom odnaleźć powołanie i sens życia, na przestrzeni ostatnich ośmiu lat udało mu się wielu młodych ludzi wysłać na terapie leczenia uzależnień oraz zainspirować do zmiany ich życia. Większość spotkanych przez niego przypadków tych ludzi to młodzież, która w większości była wychowywana bez Ojca. Jest to duży problem i bolączka dzisiejszych czasów.

Poprzez zainteresowanie wyciskaniem sztangi przez mężczyzn (100 kg) na chodniku chce pokazać, jak ogromna siła drzemie w mężczyźnie, jak ogromna odpowiedzialność spoczywa na Ojcach i jak młode pokolenie bardzo potrzebuje ojców. Każdy, który dał radę sprostać temu zadaniu, otrzymywał książkę z świadectwem nawrócenia Dobromiła i cukierki „Krówki” z cytatem z Pisma św.

 

x.TT