Pierwsza Komunia Święta

Dnia 12 maja 2024 roku w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego w kościele parafialnym w Międzyzdrojach odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich.

Dzieci chętnie włączyły się w tę uroczystość, czytając, śpiewając i niosąc dary ofiarne.

Rodzice przygotowali kościòł i teren na około kościoła, sprzątając i dekorując. Za co składamy serdeczne Bòg zapłać.

Ksiądz proboszcz udzielił dzieciom pierwszej Komunii Świętej i poprowadził całą ceremonię.

Natomiast ksiądz wikariusz przez prawie cały rok szkolny przygotowywał dzieci do tego wydarzenia poprzez katechezę szkolną, spotkania formacyjne z rodzicami, nabożeństwa okresowe oraz przede wszystkim niedzielne Eucharystie o godzinie 12.00, które miały charakter mistagogiczny i edukacyjny.

Teraz dzieci uczestniczą w białym tygodniu.

W poniedziałek we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej dzieci otrzymały ròżańce i modliły się wraz z księdzem wikariuszem w intencji pokoju na świecie jak prosiła Matka Boska.