Schola „Confido”

SCHOLA "CONFIDO". RADOŚNIE NA CHWAŁĘ PANU ŚPIEWAMY I SCHOLĄ"CONFIDO" SIĘ NAZYWAMY.

O nas
Schola "Confido" działa przy kościele parafialnym pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach. Działalność zaczynaliśmy w 2002 roku jako zespół "Fale", a w 2004 roku przyjęliśmy nazwę "Confido" .
Obecnie do scholi należy 19 osób. Głównie są to emeryci, którzy lubią śpiewać. Czas i talenty, które dał Pan poświęca scholi proboszcz ks. dr Marian Jan Wittlieb.

Repertuar
Nasz repertuar oparty jest na Śpiewniku Kościelnym ks. J. Siedleckiego i Śpiewniku Organisty "Śpiewajmy i grajmy Panu". Są to pieśni adwentowe, kolędy, wielkopostne, wielkanocne, eucharystyczne, a także pieśni patriotyczne i popularne.

Próby
Próby scholi odbywają się 1 raz w tygodniu. Najczęściej jest to wtorek godzina 19.00. Zapraszamy osoby chętne, mające słuch muzyczny na nasze spotkania.

Działalność
Pragniemy śpiewem wzbogacić modlitwę w naszej parafii. Schola bierze udział we mszach niedzielnych i świętach kościelnych. W sposób szczególny uczestniczymy w przygotowaniu Odpustu św. Piotra patrona naszego kościoła, procesji Bożego Ciała, uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu oraz Zaduszek Morskich przy międzyzdrojskim molo. Chętnie wspomagamy śpiew z okazji I komunii świętej, bierzmowania, ślubu i innych rocznic. Jesteśmy też zapraszani na polanę Wolińskiego Parku Narodowego na mszę św. ku czci św. Franciszka przez pracowników parku i nadleśnictwa.