loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Aktualności


 • Zesłanie Ducha Świętego

  W niedzielę 19 maja 2024 r. wraz z całym Kościołem katolickim obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

  W wyznaniu wiary mòwimy: "Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, ktòry od Ojca i Syna pochodzi. Ktòry z Ojcem i Synem odbiera uwielbienie i chwałę, ktòry mòwił przez Proroków (...)".

  Nie tylko w wyznaniu wiary mòwimy o Duchu Świętym. Kapłan przywołuje Ducha Świętego w czasie tzw. epiklezy. Wyròżniamy dwie epiklezy. Jedna to konsekracyjna: "uświęć te dary mocą Twojego Ducha... Natomiast druga to komunijna: "Pokornie błagamy, aby Duch Święty zjednoczył nas wszystkich przyjmujących Ciało i Krew Chrystusa". Widzimy, że Duch Święty ma w liturgii mszy świętej zadanie uświęcające dary i jednoczące wspòlnotę wierzących.

  Możemy jak w 5 Modlitwie Eucharystycznej powtarzać: "Boże Ojcze miłosierdzia, daj nam Ducha Świętego, Ducha miłości, Ducha Twojego Syna".

  Osoba Ducha Świętego występuje w zakończeniu modlitw z Mszału: "Ktòry żyjesz i kròlujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego. Bòg przez wszystkie wieki wieków. Amen".

  Co chodzi o sakramenty to najbardziej z Osobą Ducha Świętego powiązane jest bierzmowanie. Biskup zwraca się do bierzmowanego w nowym imieniu, dodając słowa: "przyjmij znamię Ducha Świętego".

  Warto prosić o pomoc Ducha Świętego, gdy robimy rachunek sumienia: 'Duchu Święty, Ty znasz wszystkie moje grzechy ...".

  5 dni temu, 2024-05-18 13
 • Remont wieży kościoła

  Z dniem dzisiejszym tj. 13 mają 2024 r. rusza remont wieży kościoła parafialnego.

  Przy schodach wejściowych jest rozkładane rusztowanie.

  ponad tydzień temu, 2024-05-13 31
 • Pierwsza Komunia Święta

  Dnia 12 maja 2024 roku w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego w kościele parafialnym w Międzyzdrojach odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich.

  Dzieci chętnie włączyły się w tę uroczystość, czytając, śpiewając i niosąc dary ofiarne.

  Rodzice przygotowali kościòł i teren na około kościoła, sprzątając i dekorując. Za co składamy serdeczne Bòg zapłać.

  Ksiądz proboszcz udzielił dzieciom pierwszej Komunii Świętej i poprowadził całą ceremonię.

  Natomiast ksiądz wikariusz przez prawie cały rok szkolny przygotowywał dzieci do tego wydarzenia poprzez katechezę szkolną, spotkania formacyjne z rodzicami, nabożeństwa okresowe oraz przede wszystkim niedzielne Eucharystie o godzinie 12.00, które miały charakter mistagogiczny i edukacyjny.

  ponad tydzień temu, 2024-05-13 28 13
 • Poświęcenie wody chrzcielnej w Wigilię Paschalną

  W tym roku poświęcenie wody chrzcielnej w Wigilię Paschalną wpisuje się w 1050 rocznicę misji ottonowej. Kiedy to biskup Otton z Bambergu dokonywał chrystianizacji Pomorza. Dlatego z polecenia księdza arcybiskupa metropolity Andrzeja Dzięgi ksiądz proboszcz nalał do chrzcielnicy świeżo poświęconej wody i zamiast saperski, czyli zwykłego pokropienia wiernych, każdy sam może podejść do chrzcielnicy zaczerpnąć wody święconej i uczynić znak krzyża wyznając wiarę.

  31 marca 149 7
 • Przyjęcie nowych ministrantów w Wielki Czwartek

  W Wielki Czwartek do grona ministrantów dołączyli: Adam Chorążyczewski, Antoni Szkiela i Tomasz Kozłowski.

  30 marca 134 10
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA-UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO-19/05/2024

  15 lipca 2023r. 53818 2