• Wanda Pòłtawska

W niedzielę 21 lipca 2024 r. w naszym kościele parafialnym goszczą przedstawiciele trzeciego zakonu paulistòw, ktòrzy prezentują książki dr Wandy Pòłtawskiej.

5 dni temu, 2024-07-21 18 2
  • Homo Dei

W sobotę 29 i niedzielę 30 czerwca br. gościł u nas ks. Piotr Koźlak, redemptorysta z Krakowa z wydawnictwa "Homo Dei". W sobotę o godzinie 17.30 wygłosił kazanie odpustowe a w niedzielę na wszystkich mszach świętych głosił kazanie i promował książki że swojego wydawnictwa. Następnie po mszy świętej je sprzedawał w przedsionku kościoła. Książki były dla poszczególnych grup wiekowych i dotyczące ròżnych tematòw, zwłaszcza sakramenty święte: o spowiedzi, o Eucharystii, o małżeństwie. A dla dzieci bohaterowie biblijni osobno dla chłopców i osobno dla dziewczynek.

ponad 2 tygodnie temu, 2024-07-02 77 5
  • Figura Matki Bożej

Przed plebanią stanęła nowa figura Matki Bożej. Zakupiona została przez księdza proboszcza Mariusza Cywkę. Jest ona wykonana z włòkna szklanego. Zamontował ją pan Wojciech Kujda dnia 26 czerwca 2024 r. Rzeźba została poświęcona w odpust parafialny dnia 29 czerwca 2024 r. o godzinie 12.00 przez księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. Najpierw została odmòwiona południowa modlitwa Kościoła, czyli Anioł Pański, następnie modlitwa błogosławieństwa i stara maryjna antyfona: Pod Twoją obronę. Ksiądz arcybiskup nadał figurze tytuł: Kròlowa Apostołów ze względu na wezwanie parafii św. Piotra. Pòźniej panie z koła ròżańcowego odmòwiły 10 ròżańca Świętego.

Co chodzi o starą figurę, to wymaga ona renowacji. Na razie znajduje się z drugiej stronie plebanii wśród kwiatów, ktòre zawsze należą się Matce Bożej.

ponad 2 tygodnie temu, 2024-07-01 69 4
  • Konkurs Musica Sacra 2024

Od poniedziałku 17 czerwca do czwartku 20 czerwca 2024 roku w kościele parafialnym w Międzyzdrojach trwają przesłuchania konkursowe Musica Sacra w ramach 59 Festiwalu Pieśni Chòralnej im. Prof. Jana Szyrockiego. Chòry, które przyjechały do nas z różnych części Polski oraz z Filipin prezentują dziennie po 3 lub 4 kompozycje, łącznie mają 15 minut do dyspozycji. Zazwyczaj są to chòry uniwersyteckie albo szkoły muzyczne, ale nie tylko. W kościele prezentowane są wyłącznie utwory sakralne o godzinie 16.00. Natomiast druga część jest o godzinie 19.30 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Większość pieśni jest w języku łacińskim. Artyści swym talentem ukazują nam piękno muzyki religijnej rożnych kompozytorów i autorów z różnych epok.

19 czerwca 104 15
  • Koncert dla papieża Jana Pawła 2

Dnia 11 czerwca 2024 r. w naszym kościele parafialnym odbył się koncert poświęcony Panu Jezusowi ze wspomnieniami związanymi z podróżą apostolską Ojca Świętego Jana Pawła 2 do Szczecina.

Pielgrzymka Jana Pawła 2 miała miejsce 11 czerwca 1987 r.

Dlatego koncert odbył się 11 czerwca. Msza Święta na Jasnych Błoniach rozpoczęła się o godzinie 11 po powitaniu Ojca Świętego przez biskupa Kazimierza Majdańskiego.

Pieśni łącznie było 11, dotyczące serca, Pana Jezusa i Maryi Panny. Nie mogło zabraknąć również Barki. Śpiewała Liliana Iwaszkiewicz, Leszek Nyrkowski i ks. Łukasz Wòjtowicz.

12 czerwca 95 3
  • Rocznica pierwszej Komunii Świętej

W niedzielę 9 czerwca o godzinie 12.00 odbyła się uroczysta msza święta w rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Uczestniczyły w niej dzieci z klas czwartych wraz ze swoimi rodzicami. Msza Święta była sprawowana w intencji dzieci obchodzących rocznicę.

Dzień wcześniej w sobotę o godzinie 12.00 dzieci wyznały grzechy w sakramencie pokuty i pojednania.

Od strony katechetycznej dzieci zostały przygotowane przez panią katechetkę Annę Suzin.

09 czerwca 92 4
  • Remont wieży kościoła

Z dniem dzisiejszym tj. 13 mają 2024 r. rusza remont wieży kościoła parafialnego.

Przy schodach wejściowych jest rozkładane rusztowanie.

13 maja 219
  • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA-21/07/2024