loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Aktualności


 • Jubileusz

  W niedzielę 26 listopada w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata ksiądz proboszcz  przeżywał podwójny jubileusz: 30 lat kapłaństwa i 60 urodziny. Msza Święta jubileuszowa była sprawowana tego dnia o godzinie 17.30. Uroczystości przewodniczył ksiądz arcybiskup metropolita szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga w gronie jedenastu księży.

  Wielu parafian i gości zaszczyciło swoją obecnością księdza proboszcza Mariusza Cywkę. Były delegacje z międzyzdrojskich instytucji: burmistrz miasta, pani wiceburmistrz, pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, pani dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego oraz panie z Żywej Ròży Ròżańcowej. 

  Wielką radość sprawili księdzu proboszczowi goście z Krępska, jego poprzedniej parafii.

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-11-18 67 31
 • Stop przemocy wobec chrześcijan

  W tygodniu solidarności z Kościołem prześladowanym oraz w akcji szkolnej i gminnej pt. "19 dni bez przemocy", uczniowie klasy 6 przygotowali plakaty pod hasłem: "Stop przemocy wobec chrześcijan".

   

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-11-17 25
 • Święto Niepodległości

  W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2023 r. o godzinie 12.00 w kościele parafialnym PE. Św. Piotra Apostoła odbyła się Msza Święta w intencji ojczyzny. Sprawował ją ks. Proboszcz Mariusz Cywka. W Mszy Świętej uczestniczył burmistrz miasta Międzyzdroje, rada miasta, przedstawiciele wojska, Wolińskiego Parku Narodowego, Szkoły Podstawowej w Międzyzdrojach, harcerzy ze sztandarami.

  Po Mszy Świętej odbyło się złożenie kwiatów pod pomnikiem Trzech Krzyży Wileńskich i pomnikiem Marynarza.

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-11-12 49 3
 • Msza w lesie

  W niedzielę 5 listopada o godzinie 15 odbyła się Msza Święta na leśnej polanie w drodze do żubrów.

  Uczestnicy tej Mszy Świętej to pracownicy Wolińskiego Parku Narodowego i ich rodziny.

  Przygotowali oni ołtarz polowy, ognisko oraz jabłka. Pracownicy parku czytali czytania mszalne i przygotowaną przez siebie modlitwę wiernych.

  Mszy Świętej przewodniczył ksiądz proboszcz. Odprawiał ją w intencji pracowników Wolińskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Międzyzdroje. Dokonał też poświęcenia ognia, przyzywając wstawiennictwa św. Franciszka z Asyżu.

   

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-11-07 42 5
 • koncert patriotyczny

  W sobotę 11 listopada 2023 r. po mszy świętej wieczornej o godz. 17.30 w naszym kościele parafialnym odbył się koncert pieśni patriotycznych. Można było wysłuchać 12 utworów o tematyce odzyskania niepodległości, ale także walki o niepodległość okupionej krwią bohaterów. Cześć i chwała bohaterom! Historia naszego narodu jest związana z Kościołem, a przede wszystkim z Królową Polski Maryją, więc były też pieśni Maryjne. 

  miesiąc temu 55 4
 • Wszystkich Świętych

  O tych, których już nie ma, nie zapominajmy. W Uroczystość Wszystkich Świętych wspominamy najpierw wszystkich świętych i błogosławionych, następnie modliliśmy się za zmarłych spoczywających na cmentarzu w Międzyzdrojach. O godz, 12.00 ks. proboszcz sprawował Mszę Świętą w ich intencji, a później szliśmy procesją, odmawiając pięć stacji i kropiąc groby. Wieczorem o godz. 19.00 zgromadziliśmy się pod molo, aby modlić się za tych, którzy nie wrócili z morza, na koniec ułożyliśmy na plaży krzyż ze zniczy i wkładów. 

  miesiąc temu 42 5
 • Tydzień misyjny

  Z okazji tygodnia misyjnego organizujemy zbiòrkę dla dzieci z Afryki. Organizatorką tego przedsięwzięcia jest pani katechetka Anna Suzin. Zbieramy pieluchy, mydełka, maści, płyny oraz butelki mleka. Do 20 listopada rzeczy można zostawiać w bibliotece szkolnej i w kościele w zakrystii. 

  26 października 50
 • Ròżaniec do granic

  We wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej w sobotę 7 października 2023 r. braliśmy udział w akcji modlitewnej "Ròżaniec do granic". Jest to akcja ogòlnopolska, a w naszej miejscowości jest granica morska. O godzinie 15 na molo zgromadziliśmy się w grupie ok. 40 osobowej i odmòwiliśmy ròżaniec w intencji naszej Ojczyzny. Pòźniej o godzinie 17 kolejny raz został odmòwiony ròżaniec przed Najświętszym Sakramentem.  

   

   

  07 października 161 6 30
 • Orkiestra

  W 25 niedzielę zwykłą tj. 24 września 2023 r. Mszę świętą o godzinie 10.30 ubogacił śpiew i muzyka utalentowanych artystów, ktòrzy przyjechali do nas z Kostrzyna nad Odrą. Byli to uczestnicy 21 edycji spotkań artystycznych seniorów. Msza Święta była sprawowana w ich intencji przez księdza proboszcza Mariusza Cywkę.

  24 września 85 4
 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w niedzielę 3 września 2023 r. w kościele parafialnym w Międzyzdrojach o godzinie 12.00. Msza Święta będzie sprawowana w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny oraz kadry nauczycielskiej.

  30 sierpnia 105
 • Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

  Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest inaczej nazywana Matki Bożej Zielnej.

  Przynosi się do kościoła bukiety kwiatów, ziòł, warzywa do poświęcenia.

  W naszej parafii możemy zauważyć wystrój wnętrza kościoła związany Matką Bożą Zielną przygotowany przez księdza proboszcza Mariusza Cywkę i panią Danutę Pietrasik.

  Panie z Żywego Różańca przygotowały bukiety do poświęcenia, które można było nabyć przed kościołem przed każdą Mszą świętą w uroczystość Wniebowzięcia NMP.

  15 sierpnia 110 4
 • Czwartki organowe

  Czwartki organowe miały miejsce między 3 - 24 sierpnia 2023 r. o godzinie 20.00 w kościele parafialnym w Międzyzdrojach. Było to interesujące wydarzenie, prawdziwa uczta dla melomanów. Mogliśmy usłyszeć zabytkowe organy Gruneberga w rękach prawdziwych wirtuozów , dudy angielskie i szkockie, niebiańską harfę i księży tenorów. Wykonawcy przybyli do nas z różnych krajów. Koncertòw mogliśmy wysłuchać dzięki życzliwości i uprzejmości Parafii pw. Św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach oraz Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach, ze wsparciem Hotelu Aurora i Kwiaciarni Tulipan.

  01 sierpnia 494 20 63
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - I NIEDZIELA ADWENTU-03/12/2023

  15 lipca 35745 7