loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Twórczość


 • Kazania i homilie proboszcza

  Śpiewając ze św. Janem Pawłem II wersy, które wszyscy Polacy na pamięć i z pamięci znają w dniu Biedaczyny z Asyżu, miasta modlitwy Kościołów o pokój, a który pozdrawiał stworzenie życzeniem: „Pokój i Dobro!”

  11 grudnia 2017r. 2604
 • Świadectwo odpustowe parafianina

  Refleksja z okazji Odpustu Parafii i Miasta ku czci św. Piotra Apostoła. Kochany Księże Proboszczu! Nie z podszeptu, ale wręcz z nakazu, serca świadomie odstąpiłem od właściwego sposobu otwarcia mego listu. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Zanim dotrę do sedna sprawy, muszę prosić Drogiego Księdza o chwilę cierpliwości.

  10 grudnia 2017r. 1961
 • ŚWIADECTWA

  „OTO CZŁOWIEK!” 19 października 2016 godz. 18.00: Wniesienie relikwii błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki do świątyni w Nowogardzie.

  10 grudnia 2017r. 1878 5
 • Refleksje duchowe

  Nie tylko osobista refleksja z okazji 35., a 25. w Międzyzdrojach Zjazdu Żołnierzy Kresowych Armii Krajowej zebranych na modlitwie w Międzyzdrojach o Boże błogosławieństwo dla Żyjących i ich rodzin, oraz o radość życia wiecznego dla poległych i zmarłych Żołnierzy; 4 października 2016 r. o godz. 10.00 w dniu św. Franciszka z Asyżu, Biedaczyny.

  10 grudnia 2017r. 1867
 • Świadectwo parafianina o sztandarze Solidarności

  Szanowni  Zebrani! Organizacja  Solidarność  Polskich Kombatantów  powstała  w  Gdańsku.  Równocześnie powołano Kapitułę  Krzyża  ‘Semper  Fidelis’  (zawsze  wierny). W  skład  kapituły  weszli  przedstawiciele  wszystkich  organizacji, które  nie  mogły  pogodzić  się  z  polityką  władz  komunistycznych. Inicjatorem  powołania kapituły  był  gen. Boruta – Mieczysław Spiechowicz, żołnierz  Legionów  Polskich, obrońca  Lwowa, potem  dowódca  5  Dywizji  w  armii  gen. Andersa.

  10 grudnia 2017r. 2064
 • Świadectwo o zmarłych parafianinie

  Szczęść Boże! Szanowny Księże Proboszczu,  zwracam się (…) z prośbą o możliwość przekazania w Ogłoszeniach Duszpasterskich krótkiej  wzmianki o moim teściu Stanisławie Zagrodzkim, który zmarł w poniedziałek 29 września 2014 r. nad ranem, szczęśliwy z otrzymanych w przeddzień sakramentów świętych.

  10 grudnia 2017r. 1940
 • Międzyzdrojska droga krzyżowa

  Ikony stacyj drogi krzyżowej dla kościoła w Międzyzdrojach napisał artysta malarz mgr Stanisław Kokolus (Szczecin). Ufundowane przez parafian, zostały poświęcone w Kaplicy Pojednania w przeddzień dnia Podwyższenia Krzyża św. – 13 września 2008 r. Rozmyślania do poszczególnych stacyj przemodlił i napisał ks. Marian Jan Wittlieb.

  10 grudnia 2017r. 2090
 • Uświęcenie czasu - zwyczaj pomorski

  „Jeśli pozwolimy, aby wspierała nas wiara,
  to doświadczenie żałoby może zrodzić solidarność więzi rodzinnych (…).”
  papież Franciszek, audiencja środowa 17 czerwca 2015. 

  Wiele lat temu do mnie, proboszcza w nadzatocznej żeglarskiej Trzebieży, podeszła Kaszubka (gdzież ich nie ma!) z zapytaniem, czy przyjąłbym do odprawienia intencje mszalne według zwyczaju na Kaszubach.

  10 grudnia 2017r. 1789
 • Poezja proboszcza

  Lat osiemnaście na sto pięćdziesiąt pięć: "Urszula ze Szwecji czwartki rozpoczęła, a Renata z Litwy owe koronuje; w środku Tomasz z Niemiec, Andrzej z Polski i Michal z Czech się mieści – każdy jest wydarzeniem dwa tysiące siedemnastego sierpnia w Międzyzdrojach. Z chóru świątynnych metrów wysokości słuchaliśmy po raz osiemnasty jak wichrów nad poziomem dwudziestu dziewięciu metrów od wody starych Mistrzów, odmładzając się klasyką organowej maestrii w tonacjach pięknych z urodzenia, a od lat stu pięćdziesięciu pięciu w Międzyzdrojach". [WiT]

  10 grudnia 2017r. 2139
 • Poezja międzyzdrojska c.d.

  Poezja międzyzdrojska, czyli ciąg dalszy refleksji proboszcza i parafian. 

  11 grudnia 2017r. 1900
 • Cytaty św. Jana Pawła II (Karola Wojtyły)

  św. Jan Paweł, największy z Polaków w dziejach naszej Ojczyzny. Papież przełomów, rodziny, miłosierdzia, Piotr naszych czasów. Warto inspirowac sie jego nauczaniem i świadectwem życia. 

  11 grudnia 2017r. 123089