czynna:
sobota 10.00 - 12.00

tel./fax (+48) 91 328 12 41
parafia@miedzyzdroje.pl

Wyjaśnienie: Wierzący, aby uzyskać zaświadczenie w naszej kancelarii, że mogą pełnić urząd rodzica chrzestnego, świadka bierzmowania, świadka ślubu itp., powinni należeć zamieszkaniem do naszej parafii.  Zaświadczenie to bowiem winno potwierdzić, że dana osoba praktykuje swoją wiarę. Wystawia je zatem proboszcz aktualnego miejsca zamieszkania danej osoby. Można powiedzieć: Tam jestem parafianinem, gdzie zamieszkuję, lub przebywam dłużej niż trzy miesiące.

Proponuję też, aby wprowadzając się do nas nowi parafianie założyli w kancelarii kartę rodzinną, nie czekając do wizyty kolędowej. Wyprowadzając się z parafii w  Międzyzdrojach, można pobrać kartę rodzinną i przekazać ją w nowej parafii zamieszkania. Wyjeżdżając poza Polskę na dłużej lub na stałe, warto zabrać ze sobą dokument chrztu (swój i dzieci).

Fomularz kontaktowy