loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Koncerty

Musica Sacra w Międzyzdrojach

Od 18 do 23 czerwca 2017 odbył się po raz 52. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach. Mogliśmy zobaczyć najlepsze chóry z różnych zakątków świata, m.in.: ze Szwecji, Czech, Litwy i Niemiec oraz chóry i zespoły polskie. Jednym z głównych dni festiwalu był konkurs „Musica Sacra”, który odbył się w środę 21 czerwca w kościele pw. św. Piotra Apostoła W Międzyzdrojach. Jury w składzie: prof. Anna Domańska, prof. Halina Bobrowicz, prof. Dariusz Dyczewski, ks. prałat dr Marian Jan Wittlieb, ks. kan. dr Zbigniew Woźniak, po wysłuchaniu dziewięciu zespołów biorących udział w konkursie, przyznało następujące nagrody:

Brązowy Dyplom:  

CHÓR „APASJONATA” UNIWERSYTETU III WIEKU NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIU,  DYRYGENT BARTOSZ JUGO

5 Srebrnych Dyplomów:

CHÓR MĘSKI IM. PROF. J. SZYROCKIEGO „SŁOWIKI 60” - SZCZECIN, DYRYGENT JACEK KRASZEWSKI

CHÓR DZIECIĘCY „TRALLALA” – CZESKI CIESZYN-CZECHY, DYRYGENT BEATA BRZÓSKA

CHÓR „REMEDIUM” OKRĘGOWEJ IZBY LEKARSKIEJ W SZCZECINIE, DYRYGENT RYSZARD HANDKE

ZACHODNIOPOMORSCY WOKALIŚCI  „POMERANIA NOVA”, DYRYGENT ANNA TARNOWSKA

CHÓR CHŁOPIĘCY „SŁOWIKI” – SZCZECIN, DYRYGENT GRZEGORZ HANDKE

3 Złote Dyplomy:

CHÓR DZIEWCZĘCY „CANTABILE” – OLSZTYN, DYRYGENT AGATA WILIŃSKA

CHÓR „ALLA POLACCA” – WARSZAWA, DYRYGENT ANNA BEDNARSKA

CHÓR CHŁOPIĘCY „AZUOLIUKAS” – WILNO – LITWA, DYRYGENT LINAS BALANDIS

Nagrodę główną Konkursu „Musica Sacra” – Bursztynową Aureolę św. Piotra Apostoła jury przyznało CHÓROWI CHŁOPIĘCEMU „AZUOLIUKAS” – WILNO – LITWA, DYRYGENT LINAS BALANDIS, którą wręczył międzyzdrojski proboszcz ks. prałat dr Marian Jan Wittlieb w asyście chórzystek Scholii „Confido”.

            Natomiast Nagrodę Główną Festiwalu – Grand Prix w wysokości 10000 zł, jury przyznało spośród ośmiu chórów biorących udział w konkursie: CHÓROWI KAMERALNEMU AKADEMII MUZYCZNEJ Z POZNANIA, DYRYGENT MAREK GANDECKI.

            W tym czasie odbywały się także 27. warsztaty i koncerty Międzynarodowej Akademii Chóralnej „In terra pax 2017” pod batutą Christiane Buttig (Niemcy) i Szymona Wyrzykowskiego (Polska), która swój finałowy koncert dała w sobotę 24 czerwca międzyzdrojskiej świątyni.

            Dla międzyzdrojan, gości i wczasowiczów były to niezapomniane muzyczne i duchowe dni. Zapraszamy za rok.

x.TT


  • Musica Sacra w Międzyzdrojach 2016

    W dniach 19-24 czerwca br. odbył się już po raz 51 Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach. Mogliśmy zobaczyć najlepsze chóry z różnych zakątków świata, min.: z Filipin, Szwecji, Turcji, Ukrainy oraz tradycyjne chóry i zespoły polskie. Jednym z głównych punktów programu festiwalu był konkurs „Musica Sacra”, który odbył się w kościele pw. św.Piotra Ap. W Międzyzdrojach. Jury w składzie: prof. Halina Bobrowicz, prof. Waldemar Górski, ks. prałat dr Marian Jan Wittlieb, ks. kan. dr Zbigniew Woźniak, po wysłuchaniu dziewięciu zespołów biorących udział w konkursie, przyznało następujące nagrody:

    11 grudnia 2017r. 1809 4