loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Międzyzdrojska kantata koncertowa „Quo vadis, Domine?” - promocja nowej płyty.

Muzyka jest bogatym językiem do pomnażania dobra i piękna wśród ludzi, aby potrafili mądrze podziwiać stworzone Niebo i Ziemię. 

W roku 2017 święty Piotr, najważniejszy wśród apostołów został patronem naszego miasta. To międzyzdrojska społeczność dokonała takiego wyboru, a samorząd potwierdził. Jego biała figura pochyla się z błogosławieństwem nad naszym miastem od ponad 150 lat.

Podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona w międzyzdrojskiej świątyni zabrzmiała po raz pierwszy kantata koncertowa ,,Quo vadis, Domine?” To kolejny utwór, który powstał dzięki współpracy Urzędu Miasta i Gminy Międzyzdroje i Parafii rzymskokatolickiej pw. św. Piotra Apostoła.

W zeszłym roku podczas Petronaliówtowarzyszyła mu – oprócz tej sakralnej, duchowej – muzyczna oprawa, która ma swoją konkluzję w kolejnym – poMissa Misdroyensis –  wydaniu nagrania pyty CD. 

Honorowy obywatel naszego miasta, Karol Borsuk – kompozytor dzieła, przedstawił  odpowiedź na znane sienkiewiczowskie tytułowe pytanie, zadane teraz głosem międzyzdrojskiego Proboszcza: „Quo vadis, Domine?” W odpowiedzi na pytanie: Dokąd?, chciejmy usłyszeć: Do Międzyzdrojów! Idąc muzyczną ścieżką kantaty, usłyszymy dźwięki prowadzące nas w skupieniu i refleksji do poczucia się jak w niebie. Naszym przewodnikiem w tej drodze niech będzie św. Piotr Apostoł i muzyczna modlitwa dzieła.

Płytę można dostać w Urzędzie Miasta i Gminy Międzyzdroje. Zapraszam do słuchania, życząc  niezapomnianych muzycznych wzruszeń.

x.TT