loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Wszystkich Świętych

O tych, których już nie ma, nie zapominajmy. W Uroczystość Wszystkich Świętych wspominamy najpierw wszystkich świętych i błogosławionych, następnie modliliśmy się za zmarłych spoczywających na cmentarzu w Międzyzdrojach. O godz, 12.00 ks. proboszcz sprawował Mszę Świętą w ich intencji, a później szliśmy procesją, odmawiając pięć stacji i kropiąc groby. Wieczorem o godz. 19.00 zgromadziliśmy się pod molo, aby modlić się za tych, którzy nie wrócili z morza, na koniec ułożyliśmy na plaży krzyż ze zniczy i wkładów. 

Pamiętajmy w miesiącu listopadzie o modlitwie za zmarłych. Codziennie przed Mszami Świętymi o godz. 7, 9 i 17.30 są czytane wypominki. Pan Jezus obiecuje życie wieczne wszystkim, którzy w Niego wierzą. Wszyscy święci, których święto obchodzimy 1 listopada żyli zgodnie z tym, czego naucza Pan Jezus. Modląc się za zmarłych, ufamy, że Pan Jezus przyjmie ich do swojej chwały.

"Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen".