Figura Matki Bożej

Przed plebanią stanęła nowa figura Matki Bożej. Zakupiona została przez księdza proboszcza Mariusza Cywkę. Jest ona wykonana z włòkna szklanego. Zamontował ją pan Wojciech Kujda dnia 26 czerwca 2024 r. Rzeźba została poświęcona w odpust parafialny dnia 29 czerwca 2024 r. o godzinie 12.00 przez księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. Najpierw została odmòwiona południowa modlitwa Kościoła, czyli Anioł Pański, następnie modlitwa błogosławieństwa i stara maryjna antyfona: Pod Twoją obronę. Ksiądz arcybiskup nadał figurze tytuł: Kròlowa Apostołów ze względu na wezwanie parafii św. Piotra. Pòźniej panie z koła ròżańcowego odmòwiły 10 ròżańca Świętego.

Co chodzi o starą figurę, to wymaga ona renowacji. Na razie znajduje się z drugiej stronie plebanii wśród kwiatów, ktòre zawsze należą się Matce Bożej.

Przechodząc wzdłuż ulicy Lipowej, wpatrując się w figurę naszej Pani, pozdròwmy Ją jak niegdyś Archanioł Gabriel słowami: Zdrowaś Maryjo.