loading...

Aktualności

Środa 23 lipca 2017
Zamknij wpis

Międzyzdrojskie sierpniowe czwartki organowe

Od lat Międzyzdroje słyną z ciekawych muzycznych imprez i wydarzeń kulturalnych. Jak co roku już od 19 lat, w miesiącu sierpniu ogromnym zainteresowaniem cieszą się „Międzynarodowe Czwartki Organowe”w światowej klasy obsadzie, organizowane przy udziale Parafii rk. pw. św. Piotra Apostoła oraz Miasta i Gminy Międzyzdroje. 

Korzystając z wspaniałej akustyki „piotrowej świątyni” i „króla instrumentów” - w wydaniu 22-głosowym z 1914 roku z firmy Barnima Grueneberga, opus 712 -  w tym roku, po konsultacjach ks. prałata dr. Mariana Jana Wittlieba i kierownika artystecznego dr Małgorzaty Klorek, będziemy gościć i słuchać następujących organistów:

2 sierpnia – Kseniya Pogorelaya (Białoruś) 

9 sierpnia – Ennio Cominetti (Włochy)

16 sierpnia – Tomasz Adam Nowak (Niemcy)

23 sierpnia – Ursula Grahm (Szwecja)

30 sierpnia – Andrzej Chorosiński (Polska) oraz tenorzy Servi Domini Cantores: o. Rafał Kobyliński, ks. Zdzisław Madej, ks. Paweł Sobierajski - https://www.youtube.com/watch?v=SCxV2ui9NBU 

Koncerty poprowadzi znana fotograf i redaktor – Maja Piórska. Ta muzyczno-duchowa uczta celebrowana jest w każdy czwartek sierpnia o godz.20.00 w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach. Serdecznie zapraszamy.

x.TT